Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi előtt mit érdemes...

Érettségi előtt mit érdemes enni/inni?

Figyelt kérdés

Főleg matek előtt szeretnék valamit ami növeli a koncentrációmat, mert 90% fölöttire szeretném írni, és sokszor mikor megcsinálok egy feladatsort, ilyen hibáim is vannak, hogy elszámolok valamit, vagy akár egy tök buta dolgot félreírok.

Tudnátok javasolni valamit ami növeli a koncentrációt? Energiaital, koffeintabletta/csoki esetleg?



2023. máj. 6. 18:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
20%
valljuk be . tök mind1. ha tudod az anyagit tudod... ha nem a szolocukor sem fog segiteni
2023. máj. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Szia:) elolvastad a kérdésemet?
2023. máj. 6. 20:47
 13/22 A kérdező kommentje:
Ha igen, akkor szövegértés 1-es
2023. máj. 6. 20:49
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Szőlőcukrot javaslok én is és sok sikert!
2023. máj. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Reggelizz rendesen, egészséges, tápláló reggelit, olyasmit, amit szoktál.

Ha nem vagy hozzászokva, semmiképp ne vegyél be koffein tablettát, ne igyál energiaitalt vagy kávét. Nehogy akkor derüljön ki, hogy nem bírod és rosszul leszel tőle.

Ha máskor is ittál már kávét, akkor nyugodtan igyál érettségi előtt. A csoki is jó hatású lehet.

Mindenki a szőlőcukrot javasolja, én speciel lettem már rosszul szőlőcukortól, nem egyszer. Úgy, hogy korábban nem volt tőle bajom.

Legjobb, ha kipihened magad előtte, eleget alszol. Abban a szituációban úgyis lesz olyan vizsgadrukk, hogy jobban figyelsz majd, mint máskor. Nem fogsz elszámolni semmit, ha tétje van. Meg persze ha nem izgulsz túlzottan, az sem jó.

2023. máj. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
17%
Sokkal többet ér, ha a típusfeladatokból teleírsz 2-3 spirálfüzetnyit. Az így szerzett gyakorlat rutinszerűvé teszi a feladatok többségét, nem fogod elszámolni magad, és a maradék gondolkodós feladatokra is több időd jut.
2023. máj. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
9%
Káposztás tejet narancslével.
2023. máj. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Jógázz előtte ha koncentrációt akarsz növelni. Egyél bármit ami jól esik, ne éhesen menyj. Ennyi a titok. Én fornetti pogácsát vittem magammal, meg tábla csokit. ( A csokit azért mert édes szájú vagyok, és imádtam enni, ahogy írtam)
2023. máj. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
31%
igen elolvastam. 11es vagyok. tapasztalatbol irom, ket egyetem elvegzese utan...hany diak tarsam ült ott. cola, szolocukor, csoki... nem segitett sokat. a koncentraciot is tanulni, gyakorolni lehet illetve nem stresszelni. ennyi. en sokszor ures gyomorral egy gyors kaveval ultem be es irtam jo jegyeket. ennyi
2023. máj. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Tom Benko ***** válasza:
61%
Szőlőcukor, étcsoki, valami gyümölcslé. A víz nem jó, mert gyorsan kiválasztódik -> menni kell majd pisilni. A túl sűrű vagy rostos italok sem, mert azok meg meghajtanak. Nekem vizsgákra az almalé meg a feketeribizli italok váltak be. Ízük és víztartalmuk miatt szomjoltóak, gyorsan fel tudnak szívódni és a koncentrációjuk miatt a víz lassan választódik ki belőlük.
2023. máj. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!