Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes váltani pyhtonról...

Érdemes váltani pyhtonról C#-ra fél évvel érettségi előtt?

Figyelt kérdés

SZTE prog. infora szeretnek menni. Nagyon sokat matekozok, mert ugy hallottam kell oda. De elemmett fontos a programozas is.


Azt mondjak a phytonnal nem ér sokat az ember a való életben, keves területen lehet felhasználni. Még csak 3hónapja kezdtem programozni, már viszonylag megye-et a python, de ugy erzem nem fogom nagy hasznat venni.


SZTE programtervezo informatikuskent milyen nyelveket tanulnak?

Szerintetek érdemes e váltani? (elszánt vagyok;D)



2019. nov. 2. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi előtt teljesen feleslegesen azon gondolkodnod, hogy mivel lehet megélni és mivel nem. Ha a python is csak "megyeget" akkor arra tessék ráfeküdni, minél több érettségi feladatsort megírni. Leérettségizel, aztán ha nyáron van időd, akkor elkezded tanulni a C#-ot, Java-t, amit szeretnél. De általában az egyetemek 0-ról indítják a programozás tanítását.
2019. nov. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen nem érdemes. A Python jelenleg a világ #1 számú oktatónyelve, nagy valószínűséggel az egyetemen is találkozol vele. Hülyeség, hogy ne használnák a valós életben. A machine learning, AI, data science “anyanyelve” jelenleg a Python/Numpy/Pandas, de e mellett web backendként és scriptelésre is használják. A legtöbb állásnál alapkövetelmény egy valamilyen szintű Python.


3 hónap programozás az semmi. Tanulj adatstruktúrákat és algoritmusokat (Pythonban), gyakorolj sokat. Ne ugrálj nyelvek között.


A C# egy súlyos ipari nyelv, nagyon komplex, nem érdemes érettségiig ezzel bajlódnod. Amúgy is, ha programozó akarsz lenni, egy fél tucat nyelvet mindenképpen meg kell tanulnod, és a C# nincs a “kell” nyelvek között, ellentétben a Pythonnal, C-vel, JavaScripttel és Javával.

2019. nov. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, szerintem megfogadom őket és pythonban bővítem tudásom:))
2019. nov. 2. 14:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Fél évvel az érettségi előtt nem. Utána igen. Én a Pythont nem érzem a C# meg a Java mellett versenyképesnek. A c# és a java nyelvhez kell azért 1 év, hogy az érettségi kockázatmentesen és jól sikerüljön.
2019. nov. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
Kedves 2-es. A C# a jövő, (és a jelen) nyelve. Könnyebbnek érzem, mint a sima C-t és objektumorientált. Windowsban hasznosabbnak érzem, mint a Javat. Viszont a Java platformfüggetlen. A munkahelyeken leginkább Java és C# fejlesztőket keresnek. Utóbbit főleg azért, mert még kevés van belőlük.
2019. nov. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!