Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik lenne számomra jobb, a...

Melyik lenne számomra jobb, a programtervező informatikus vagy a mérnökinformatikus képzés?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, igazából a mérnökinfót jobbnak gondolom, de eközben ott van bennem az is, hogy fizikából nem vagyok a legjobb(nem is fordítottam rá különösebb figyelmet) és azt gondolom, hogy ez az egyetlen dolog ami kérdéses számomra ebben a témában

2023. máj. 9. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Az irreleváns hülyeségek helyett leírhattad volna hogy mik a diplomázást követő elképzeléseid (ha vannak egyáltalán és nem azért gondolkozol a 2 szak között mert a 8 általánost végzett anyuci és apuci HVG-n olvasta hogy informatikusok milliókat keresnek)


Szóval röviden:

Progtervező infó - matekosabb területeken: Data Science / Analyst / Business Intelligence / AI / Machine Learning területeknél ajánlottabb


Mérnökinfó: Hálózati mérnök / Kiberbiztonság / DevOps / Platform Engineer / SRE / Beágyazott rendszerek / robotika / hardware területeken ajánlottabb


sima programozóként / szoftverfejlesztőként / full-stack devként lényegében mind1 melyiket végzed, mert mindkét szakról tömegével helyezkednek el. Talán backendre proginfón valamivel több elméletet tanulsz mert ott elég sok az algoritmusos tárgy, de mérnökinfósként is ugyanolyan jó szakember lehetsz és az elhelyezkedésnél sem hátrány.

2023. máj. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%
1-es tökéletesen kimerítette a választ.
2023. máj. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
93%

"fizikából nem vagyok a legjobb(nem is fordítottam rá különösebb figyelmet)"


Ezzel nagyjából meg is válaszoltad a saját kérdésedet. A sima matek BSc vagy a proginfó BSc a te barátod.

2023. máj. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!