Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE Programtervező Informatik...

ELTE Programtervező Informatikus helyett Óbudai Egyetem mérnökinformatikus?

Figyelt kérdés

Jelenleg az ELTE-n vagyok elsőéves programtervező informatikus. Az itt töltött idő elég volt ahhoz, hogy rájöjjek, túl nehéz és sok nekem ez, és talán egy "könnyebb" egyetemre kéne mennem. Leginkább a matekkal gyűlt meg a bajom, pedig nem vagyok hozzá hülye, csak úgy érzem, hogy túl szigorúan várják el, hogy tudjuk az analízist és társaikat. Ellenben a programozás nagyon jól megy, illetve egyetem előtt vidéki technikumban végeztem, így van informatikai rendszerüzemeltetői képesítésem is, szóval a többi infós tárggyal sem lenne bajom (szerintem).


Most azon gondolkodom, hogy a következő felvételi időszakban felvételizek az Óbudai Egyetem mérnökinformatikus szakára. Szerintetek megéri, vagy ott is szívnék? Könnyebb lenne ott? Elvégezhetőbbek a matekos tárgyak? Kell tudni tételeket bizonyítani? Fizika, elektronika mennyire nehéz?


Elsősorban ELTE-ről Óbudaira átjelentkezett, vagy óbudais hallgatók véleményére lennék kíváncsi, de ha más is hozzá tud szólni a témához, ne tartsa magában a gondolatait!


Előre is köszönöm!



2023. ápr. 23. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A két szak nagyon más. ELTE-n programozás és matek van csak.

Mérnökinfón van fizika, elektronika, villamosságtan, digitális technika, szabályzástechnika, jelfeldolgozás, stb.

Ha ezek érdekelnek és tanulnál róluk, dolgoznál velük, akkor érdemes csak váltani. Ha egyáltalán nem érdekelnek, akkor maradj IK-n.

2023. ápr. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Az a tapasztalat ha valaki gyenge képességű és nem megy neki az egyik egyetem akkor a másikon sem fog remekelni. Nem lebeszélni akarlak de ne lepődj meg ha sereghajtó leszel vagy onnan is kibuksz.
2023. ápr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok gyenge képességű, diszkrét matek, programozás, meg minden más megy, az analízissel van gondom. Az alapjait annak is értem, csak az eltés feladatok nagyon nehezek. Az a kérdés, hogy máshol, mondjuk az óbudai mérnökinfón könnyebb-e, kevésbé szigorúbb-e a számonkérés, kell-e tudni tételek bizonyítását stb. Azért kérdezem, mert ha nem muszáj, nem szenvedek itt az eltén a matekkal, viszont ha máshol is ugyanaz megy, akkor végig szenvedem itt.
2023. ápr. 24. 17:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem az a kérdés, hogy a matekkal mi van. Az a kérdés, hogy akarsz-e műszaki, mérnöki tárgyakat hallgatni. Ha nem, akkor maradj az ELTE-n.
2023. ápr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szerintem nem lenne gond a műszaki tárgyakkal, szívesen hallgatnám őket, de túl magas elvárások nem tetszenek, ahogy az sem, ha nem elég, hogy vért izzadok.

Amúgy köszi az eddigi válaszokat!

2023. ápr. 24. 18:51
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"de túl magas elvárások nem tetszenek, ahogy az sem, ha nem elég, hogy vért izzadok"


Ha az ELTE-n vért izzadsz akkor az OE-n sem fogok kisújjból kirázni 5-re az analízist. Ilyen miatt felesleges váltani, mert annyival nem könnyebb az a képzés se, hogy megérné a váltást.

2023. ápr. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is pont ettől féltem, de azért jó volt eljátszani a gondolattal.
2023. ápr. 25. 00:15
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul egy mérnökinfó hosszabb is, most ha az ELTE-n már a 2. félévednél jársz és azt letudod, akkor 4 féléved van hátra (jó esetben) az OE mérnökinfó képzése pedig 7 féléves minimum, szóval +1,5 év és van Digit, Elektronika, Fizika, Villamosságtan, Architektúra amiken szintén előszeretettel buknak a hallgatók úgyhogy lehet jobban jársz ha azt a pár függvényt leintegrálod az ELTE-n még ha nem is egyszerű
2023. ápr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, köszi a választ!
2023. ápr. 25. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!