Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szótárat lehet használn...

Milyen szótárat lehet használni emelt angol érettségin?

Figyelt kérdés
Lehet egyáltalán? Ha igen, kétnyelvűt vagy egynyelvűt?

2023. máj. 9. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Melyik egynyelvű a legjobb? Bár már szerintem kb lehetetlen lenne beszereznem emelt angolra
2023. máj. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Illetve lehet bevinni egyszerre többet?
2023. máj. 9. 20:13
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Elvileg magyar-angol, angol-magyar, egynyelvűt lehet, de azt hiszem csakis levélírásnál
2023. máj. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

Elvileg ők adnak olyant, amit megengednek. (Saját iskolai példányt, amit előtte átnéznek, és amiben nincs előre elrejtett puska.)

De ezt inkább a suliban kellene megkérdezni.

2023. máj. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Annyi van megadva, hogy nyomtatott szótárt lehet vinni. Mindegy, milyen, de szerintem a kétnyelvű jobb. Én angol-magyart és magyar-angolt is vittem, hogy biztosra menjek. A suliban nem fognak adni, erre ne alapozz.

#1 Holnap még simán bemehetsz bármelyik könyvesboltba, és vehetsz valamilyet.

2023. máj. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

"Elvileg ők adnak olyant, amit megengednek."

Nem, még középszinten is csak akkor használhatsz szótárat, ha te magad viszel! Ha nem viszel, nem lesz mit használnod.

Az emelt meg eleve másik iskolában van, akkor hogy kérdezed meg, kitől, mikor?


Az érettségi vizsgaszabályzatban lehet utánanézni, ha tényleg biztosra akar valaki menni, nem csak az itteni válaszokra akar hagyatkozni.

2023. máj. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Neked kell vinned és azt használhatod. Íráskészség résznél (levélírásnál) lehet csak szótárt használni. Nem érdekel senkit se, hogy milyen szótárt használsz, annyi a lényeg, hogy nyomtatott legyen.


Tanács: Ne vegyél egy 1000+ oldalas szótárt mert felesleges, rengeteg idő elmegy a keresgéléssel. Én 400-500 oldalas szótárt használtam és megtaláltam benne mindent amit kerestem. Igaz közép szintű érettségit tettem angolból, de B2-es nyelvvizsgánál is ugyan azt a szótárt használtam.

2023. máj. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

"ugyan azt a szótárt használtam"

Ugyan azt úgy írjuk, hogy "ugyanazt", igazad van, semmi szükség nagy szótárra.

2023. máj. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Bármilyen szótárt bevihetsz, a lényeg, hogy keménykötésű legyen, azaz vastag legyen a borító! mert abba rejthetsz kijelzőt (haver kettészedte a telefonját, a szótár hátlapját megbontotta, abba ment a hátsó rész, az elsőbe a kijelző a hajtáshoz a kábelezés, visszaragasztotta rá a borítást és simán ment vele tavaly az érettségi! MINDENT megírt patentre, mivel mobilneten nyomatta egész végig, segítettek neki otthonról!
2023. máj. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%

"a lényeg, hogy keménykötésű legyen, azaz vastag legyen a borító! mert abba rejthetsz kijelzőt (haver kettészedte a telefonját, a szótár hátlapját megbontotta, abba ment a hátsó rész, az elsőbe a kijelző a hajtáshoz a kábelezés, visszaragasztotta rá a borítást és simán ment vele tavaly az érettségi! MINDENT megírt patentre, mivel mobilneten nyomatta egész végig, segítettek neki otthonról!"


Persze... Ezt idén mesélte, te meg bevetted? :D

2023. máj. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!