Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy levelező...

Mit jelent az, hogy levelező képzés?

Figyelt kérdés

2023. máj. 13. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem kell bejárni órákra. Önállóan tanulnak a hallgatók otthon. A tanárok konzultációkat tarthatnak. A hallgatók időszakonként beszámolnak a szerzett tudásukról.
2023. máj. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy nem mindennapos oktatás van, hanem csak hetente-kéthetente kell 1-2 nap jelen lenni, a többi időddel nem tartozol elszámolni. De vizsgázni attól még kell a félév végén, ahogy beadandók is szoktak lenni a szorgalmi időszakban.
2023. máj. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne kéne bejárni, aki azt írta, annak fogalma nincs. Csak nem napi szinten, hanem néhány hetente kb 2 teljes napot látástól mikulásig. Nem konzultációkra, órákra.
2023. máj. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nappali: minden héten vannak órák, több napra elosztva, naponta néhány óra (általában hétfőtől csütörtökig) > munka mellett ezt nagyon nehéz


Levelező: havonta vagy kéthetente vannak az órák, tömbösített formában, maximum 2 teljes nap (péntek és szombat általában), de van, hogy csak egy nap > munka mellett ez egy jó választás

2023. máj. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor miért az a neve ennek a képzésnek?

Nem kapcsolódik hozzá semmilyen "levelezés"?

2023. máj. 13. 18:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Max olyan "levelezés" tartozik hozzá, hogy az oktatóval max mailen tudsz kommunikálni, mivel nem vagy bent mindennap és nem tudod napközben elkapni valahol.

Vannak helyek a levelezőt részidős képzésnek is nevezik, lehet az egy fokkal másabb hanzású, de lényege, hogy nem nappali-esti képzés van.

2023. máj. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

Ez egy régi elnevezés. Így maradt, ahogy az érettségi sem szól egyáltalán az érettségről manapság. 100 éve még sokkal nagyobb súlya volt ezeknek a kifejezéseknek.


Ami régen jelentette a levelező képzést, az a távoktatás manapság. Itt-ott vannak ilyen szakok. Az tényleg az online kapcsolattartásról szól.


A levelező képzést sokkal jobb lenne átnevezni esti képzésre. Úgy közelebb lenne a valósághoz, mert a szakképzésben is estinek nevezik azt, ami kifejezetten a dolgozó embereknek szól és a nappali fogalmával ellentétbe helyezhető lenne.

2023. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én jártam, akkor félévente 3 alkalom volt, 3 naposak, amin kötelező volt részt venni. Levélben általában csak a félévkezdéskor kapta az ember a kijelölt anyag leírását, meg a feladatokat, aztán az első konferencián kézbe kapta a másodikig érvényes tananyagot és feladatokat. A megoldott feladatokat viszont a vidékiek (mármint az intézmény székhelyéhez képest postán küldték be, hát ez maradt "levelező".

Nekem az egyetem alatt egy tanárom volt, aki vette a fáradságot, és 20 oldalas tájékoztatót írt, kiemelve a súlypontokat, satöbbi. A legtöbb tárgyból ennyi volt az információ: XYZ író és jegyzetcím első konferenciára megtanulandó 12-171 oldalig, a 34-45 oldalig terjedő nem kell.

Aztán az ember megjelent, írt egy zárthelyit, majd utána elmagyarázták, mit hogyan kellett volna érteni.

Én azt utáltam, ha nem volt tisztességes példatár, mert akkor az ember nem tudta lemérni, mit hogyan (nem) tud.

A helybélieknek valóban volt konzultáció, aki 240 km-re lakott, az persze kefélhette ezt a lehetőséget.


Estire nem jártam semmiről, de szerintem azért ott is nagy szüksége van az önálló tanulásra, legfeljebb az akadályokon könnyebben lökik át az embert.


Egyébként mindkettő gyilkos dolog, bár állítólag már többen átvészelték. :D

2023. máj. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2023. máj. 15. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!