Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Környezet mérnöki szakról át...

Környezet mérnöki szakról át tudnak venni Biológus szakra?

Figyelt kérdés
Valaki járt már hasonló helyzetben? Áttudnak venni szeptemberben beiratkozás után? Vagy később?

#egyetem #szak #Biológiaszak
2023. máj. 15. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azonos képzési területen előfordul, de általában teljesített félév kell hozzá.

Más képzési területnél újra kell felvételizni, de ha lesznek teljesített tárgyaid, lehetséges hogy el tudod fogadtatni.

2023. máj. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát maga a biologus szakma nem tudom mennyit ér, de saját véleményem szerint a kornyezetmernoki sajnos nem sokat ìgy nem csodálom, hogy váltanàl. Sztem sajnos nem fizetett szakma , hiába találnál vele melót.
2023. máj. 16. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A beiratkozás után biztos, hogy nem. Szerintem is úgy működik, ahogy az első válaszoló írta. Elvégzed az első évet, (vagy be se iratkozol) és utána jövőre újrafelvételivel tudsz bejutni. Néhány tantárgyadat pedig elképzelhető, hogy el tudod fogadtatni, ha megcsináltad őket. Ha másképpen nem, akkor szabadon választottként, mivel nem teljesen ugyanaz a képzési terület.
2023. máj. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, utána megnéztem hogy biztosra menjek, de a mérnöki műszaki képzési terület, a biológia pedig természettudományos.

Amit ajánlani tudok: nézd meg a mérnöki tantervet, milyen óráid lesznek az első 2 félévben, olvass tantárgytematikát. Aztán hasonlítsd össze a biológia szak óráival.

Ez az alapozó tárgyak miatt lehet könnyítés, mert ha hasonló a tematika, hasonló kreditszámmal, akkor nagy valószínűséggel el tudod fogadtatni, és nem pazarolsz el 2 félévet. Ha akad hasonlóság, akkor mindenképp megéri elkezdeni.

Februárban pedig újra felvételizel, mert átjelentkezni nem tudsz.

2023. máj. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!