Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok tanulni még...

Miért nem tudok tanulni még érettségire sem?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok figyelni egy dologra, minden bajom van csak ne kelljen tanulni.

Ha neki is állok inkább csak kétségbeesett leszek tőle.


2023. máj. 16. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert unalmas és nem érdekel az anyag. Én is így voltam vele, gimi az tök unalmas volt az egyetem már jó mert érdekelt amit tanultam (nyilván ott sem minden de fogjuk rá hogy a nagyrésze)
2023. máj. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Nekem is ugyanez volt. Magyar érettségire nem tudtam tanulni, egyszerűen undorodtam tőle...de pl töri vagy matek simán ment, mivel azokat szerettem.
2023. máj. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én sem, szólj ha találtál valami gyógymódot
2023. máj. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én olyan ember vagyok, hogyha valami érdekel akkor az könnyen megtanulom, de ha valami nagyon nem akkor azt kín szenvedés lesz.


Világ életembe szar voltam irodalomból, egyszerűen nem érdekelt, úgy voltam, írásbelire úgy mentem be, hogy legyen meg egy 60%, végül jobb is lett, mert szövegértés azért megy, de novella és verselemzés nekem egyáltalán nem megy (nem látom át) leírtam amit gondoltam és végül kb 70%-os lett az írásbeli. Szóbeli részére mások által kidolgozott tételeket elolvastam párszor (2x minden nap, 1 héten keresztül) és valami megmaradt belőle. Szóbeli kb 80%-os lett, mikor tényleg alig volt fogalmam az egészről, kb egy metaforát nem tudok felismerni olyan rossz vagyok irodalomból.


Tanulás és koncentráláshoz ajánlom a koffein tablettát, segít fókuszálni. DM-ben is lehet venni, én a Naturland koffein tablettát szoktam venni kb 1200 Ft 60 db, gyorsan beüt és viszonylag hossza tart.

2023. máj. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Ne tudd meg mennyit szenvedtem én is az irodalommal...volt olyan év gimiben, hogy majdnem megbuktam belőle. Szerencsére normális tanárom volt, aki belátta, hogy nekem ez nem fog menni, nem is nagyon erőltette, elég volt megtanulnom pár életrajzi adatot a kettesért.
2023. máj. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem hatalmas nagy szerencsém volt azzal, hogy a magyar tanárom egyáltalán nem erőltette ezeket a verselemzéseket, de az életrajz megtanulását nagyon is, kb minden híresebb ember életrajzából írtunk dogát évente 10-15 darabot, továbbá rengeteg verset meg kellett tanulni, így nem volt olyan nehéz.
2023. máj. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!