Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes mérnöki...

Szerintetek érdemes mérnöki pályán gondolkozni, ha anno nem voltam jó reáltárgyakból?

Figyelt kérdés
Nem voltam valami szorgalmas tanuló, ez tükrözi a 2-3-as matek eredményem is, amit anno összehoztam. Érdemes neki futni, felkészülni egy tanár segítségével, vagy inkább hagyjam a fenébe? Évek óta foglalkoztat a dolog, s most az anyagiak is engednék, hogy belevágjak. Bár nem lenne egyszerű munka mellett, biztosan. Szüleim támogatják az ötletet, mellettem állnak mindenben, de azért a nappalit már nem vállalnám be. PTE-MIK gépészmérnöki lenne a cél, levelezőn. 27/F
2023. máj. 22. 18:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Igazából én közgazdász vagyok, de sok real targyunk is volt. Általánosban tok jó voltam bennük, aztán gimiben szenvedtem … egyetem elején jártam pár hétig felzárkóztatóra, de ott hagytam. Az első zh-n buktam. Ott bekattantam, és elkezdtem addig ülni, átnézni, míg meg nem értettem. Ez a “megvilágosodás” annyira bejött, hogy utána már tanulás nélkül, tehát órai oda figyeléssel 4 vagy 5 lett minden. Az egyetemen kicsit más és azt vettem észre, egyszer kell jól neki ülni és átvenni a ritmust és egy olyan tanulás mechanizmust kialakítani, ami később segít. ( persze lehet ezzel nem mindenki van így ) . Szerintem ha megteheted, egy félévet próbálj ki. Ha nagyon nem megy, otthagyod, vagy passzív. De ennyit meger, hogy lásd, menne e. Szerintem total más, mint egy gimis matek pl.
2023. máj. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!