Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes belevágni a mérnökibe,...

Érdemes belevágni a mérnökibe, ha érdekelnek az autók, járművek?

Figyelt kérdés
Járműmérnökin gondolkozom, de hogy őszinte legyek, régen tanultam már, az érettségi is 5 éve volt, lenne mit pótolni matekból, fizikából is. Levelezőn végezném, munka mellett. Széchenyi Egyetem milyen választás lenne? Hallok azért durva dolgokat a járműmérnökiről, azért vagyok kicsit bizonytalan, hogy munka mellett ez mennyire összeegyeztethető. B terv az autószerelő szakma kitanulása lenne.
2023. ápr. 30. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen komoly mérnöki képzés levelezőn csak akkor igazán esélyes, ha a főállású munkahelyeden a terhelésedben rugalmasak tudnak lenni, különösen a vizsgaidőszakok környékén. Ha agyondolgoztatnak a munkahelyeden, amellett még vizsgákra is készülni nagyon rázós, csak erős idegzetűeknek és jó képességűeknek ajánlott.
2023. ápr. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rugalmasnak rugalmasak. Támogatják az ötletet.
2023. ápr. 30. 18:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#2: Akkor vágj bele nyugodtan. Az első évben úgyis ki fog derülni, hogy bírod-e. Ha nagyon nem megy, legfeljebb abbahagyod egy év után, sokat nem veszítesz, és még tanulsz is egy-két hasznos dolgot. A felhasznált állami támogatású féléveket nem kell visszafizetni, ha hazai munkahelyen maradsz dolgozni.
2023. ápr. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenképp, legfeljebb elmegyek autószerelőnek, nem biztos, hogy az anyagiakat tekintve rosszabb választás lenne a mérnökinél. De azért a mérnöki is vonz.
2023. ápr. 30. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!