Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem otthagyása pontosan...

Egyetem otthagyása pontosan hogy működik?

Figyelt kérdés
4 félév után rájöttem, hogy ez nekem nem megy. Azt tudom, hogy vissza kell fizetni, de pontosan mi a kiiratkozás folyamata? Kérvényt kell neptunon keresztül beadni, vagy hogy megy? Sajnos senkit se tudok élőben megkérdezni erről

2023. máj. 23. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb. 5 évvel ezelőtt Neptunon keresztül kellett benyújtani egy kérvényt a jogviszony megszűntetéséről. Azóta változhattak a dolgok, szóval a legjobb, ha megkérdezed a tanulmányi osztályon.
2023. máj. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
21%
Simán kérvénnyel kell még most is, visszafizetést viszont nem tudom, amikor leadnád a kérvényt szerintem le lesz írva vagy miután leadod, kapsz majd egy fizetési felszólítást ügyfélkapuban/postán szerintem.
2023. máj. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Neptunon keresztül ki tudsz iratkozni, de az is elég ha többet nem állítod aktívra a félévedet. Ugyanis két passzív félév után automatikusan kicsapnak az egyetemről, de így ha esetleg meggondolnád magad abban az 1 évben, akkor még vissza tudsz menni (újra felvételizés nélkül) és a passzív hallgatói jogviszonnyal tudsz diákmunkát is vállalni. Szóval én a helyedben nem iratkoznék ki, hanem csak passziváltatnám a következő 2 félévet. (Passzív alatt nem fogynak a támogatott féléveid és azokat nem is kell visszafizetni ha végül nem fejezel be egyetlen egyetemi szakot sem.)

Egyébként most már nem a visszafizetés az elsődleges célja az államnak, hanem a ledolgozás. Azthiszem 20 éved van ledolgozni azt az időt, amit egyetemen töltöttél és ha 20 év alatt nem dolgozol itthon 4 évet, csak akkor kell elkezdened visszafizetni az állami támogatást. Illetve ha elkezdesz egy másik szakot és azt be is fejezed, akkor ezt a 4 félévet nem kell visszafizetned.

2023. máj. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!