Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek idén mennyit fog...

Szerintetek idén mennyit fog emelkedni a ponthatar az orvosi karokon?

Figyelt kérdés

Oktoberben mar erettsegiztem , ujra irtam a kemiat es bioszt. A kemiam 84% lett és a bioszom 73%. A bioszt most majusban ujra irtam , nagyvaloszinuseggel jobb lesz mint osszel de felek hogy igy sem lesz eleg a pontom. Eddig van 414 pontom (oszi érettsegikkel). Szerintetek mennyit fognak iden a pontok emelkedni orvosin?

Foleg debrecene/pécs áokra vagy debrecen/pécs fokra gondolok. Elore is koszonom a valaszokat.



2023. máj. 25. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a tavalyi és a 2019-es közötti ponthatárokra lehet számítani, talán inkább a 2019-eshez fog közelíteni.

Bár ha tényleg brutál szarul sikerültek az idei emeltek, akkor még bármi megtörténhet.


A jelentkezők száma tényleg extrém idén, de ne felejtsük el, hogy nem tudjuk melyik egyetem, melyik szakra, hány embert vesz fel, mivel ez idén nem nyilvános adat. Simán előfordulhat, hogy mivel ennyien jelentkeztek, kicsit megemelik a felvehető hallgatók számát, ezzel valamennyire kompenzálva a sok jelentkezőt. (Pl az állatorvosi esetén hallani ilyen pletykákat.)

2023. máj. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt en is hallottam hogy pl kemiarol rengetegen sirva jottek ki és a biologia sem lett a legerosebb. Egyebkent a debreceni egyetem orvosi karara iden 100 emberrel kevesebben jelentkeztek mint tavaly. Azert remelem nem fog annyira emelkedni a hatar.
2023. máj. 25. 15:50
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
KEVESEBBEN? Legalább 15-20%-al több DE ÁOK-ra a jelentkező idén, mint egy éve, meg lehet nézni.
2023. máj. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Inkább te nézz utána mielőtt hülyeséget beszélsz #3-as, a kérdezőnek igaza van, DE-ÁOK-ra idén tényleg kevesebben jelentkeztek mint tavaly.

2022 összes jelentkező: 1618 fő, első helyes: 404 fő,

2023 összes jelentkező: 1561 fő, első helyes: 358 fő.

2023. máj. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
Szegeden hogy áll az előző évhez képest?
2023. máj. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Felvin össze lehet hasonlítani:


Idei: [link]


Korábbiak: [link]

2023. máj. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NTBS ***** válasza:
71%

Remélem, nem nő sokkal.

Egy ismerős szeretne bejutni.

Bár már nem szőrös a kapcsolatunk, de szurkolok neki.

2023. máj. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
En is abban remenykedek hogy azert nem lesz olyan hatalmas ugras. Es azert van ennyire tul jelentkezes nemelyik orvosi egyetemen mert eltoroltek a minimum ponthatart
2023. máj. 29. 19:06
 9/10 A kérdező kommentje:
Es en nagyon vagyok mar arra hogy orvosi egyetemre jarjak es olyat tanuljak ami tenyleg erdekel.
2023. máj. 29. 19:08
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Az orvosi egyetem ponthatára sosem (az elmúlt 20 évben biztosan nem) volt minimum ponthatáros (úgy értsd, ahogy gondolom, mielőtt hülyeségre gondolnál és lepontoznál). Éppen ezért nem ez az oka a jelentkezők számának emelkedéséről. Amúgy nincsenek drasztikus emelkedések, a DE ÁOK-on csökkenés, SZTE-n nem túl jelentős emelkedés. Ha valamit nagyon bele kéne magyarázni, akkor az emelkedés oka az, hogy már megélhetési szempontból is kedvezőbb lesz ez a pálya illetve az új NAT és a kilátástalan (estleg korrupt, haveri alapú) új felvételi rendszer jövő évtől érvényes, így akik pár éve, de még ebben a rendszerben érettségiztek, de nem vették fel őket még adnak egy utolsó esélyt az orvosinak
2023. máj. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!