Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Amúgy honnan veszik az emberek...

Amúgy honnan veszik az emberek, hogy emelkedni fognak a pontok orvosin! Fogorvosin/gyógyszerészetin? Komolyan ennyire jók lettek az emeltek?

Figyelt kérdés

Ma mondta a kémiatanárom, hogy a biosz emeltek kb. semmivel nem jobbak mint tavaly, a kémiák meg aztán főleg nem. Ő mindkét tárgyból szóbeliztet, rengeteg ismerőse, tanítványa van, eleve 2 suliban tanít. Ehhez képest mindenhol azt olvasom, mennyire könnyű volt, jól megemelkednek a pontok. A valóságban egyébként senkitől nem hallom vissza ezt, egy osztálytársam írta mindkettőt 90+-ra, de ő már kilencediktől versenyzett. A többiek - beleértve engem is - meg "csak esélyesek", sokan a határon vannak, de soknak így sem jön ki a pont. És jó suliba járok, szóval ez sem lehet a "baj".


Légyszi világosítsatok már fel, hogy most akkor mi van? Akinek jó lett, az 100-szor leírja mindenhova, és ezek alapján valamelyik okos leszűri és elkezdi terjeszteni, hogy jaj, akkor tuti emelkednek a pontok?!



2018. jún. 9. 16:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

*orvosin/fogorvosin/gyógyszerészetin?

Bocsi, elírtam, ne szedjetek szét! :)

2018. jún. 9. 16:28
 2/14 anonim ***** válasza:
12%
Nem a gyakorikérdésen kell tájékozodni.
2018. jún. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tök jó, hogy tudod, honnan tájékozódok... nyilván ha csak itt olvasnék valamit, azt nem venném alapul, mert tele van az oldal trollokkal :')
2018. jún. 9. 16:38
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
Inkább hidd el a tapasztalt tanárodnak amít mond mintsem ,,random" valószínüleg internetes forrásból hallottakat ami alapjába véve sem feltétlen, hogy igaz és amennyiben valós a válasz abban az esetben is honnan tudná egy az életében egyszer író nebuló, hogy mi számít könnyünek és mi nem? Ha mondjuk 3-4x írt volna ((Élesben)) akkor elhihető az az állítása ám ha nem akkor nem. Így megfelel?
2018. jún. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy nem a gyakori alapján kell tájékozódni, de szerintem annyira az sem releváns statisztikailag, hogy egy tanár, aki mindössze 2 suliban tanít, miket tapasztal, hisz nem is fordul meg a keze alatt annyi diák, amennyiből már le lehetne szűrni valamit, meg hát mivel kémiatanárként benne van ebben a dologban, így nem is tud objektíven szemlélődni.

Semmit nem lehet kijelenteni addig, amíg nincsenek hivatalos statisztikák (július eleje), onnantól azonban mehet az összehasonlítás, hogy mikor hányan jelentkeztek, meg mikor mennyivel lettek jobbak/rosszabbak az érettségik.

2018. jún. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én nem azt mondtam, hogy az ő véleménye határoz meg mindent, de azt sem, hogy a gyakori vagy akármelyik internetes forrás önmagában releváns lenne.


Csak azt tartom érdekesnek, hogy tőlünk elég sokan választották ezt a kettő tárgyat együtt, vagy legalább az egyiket... és én meg osztálytársaim is több emberrel beszélgettünk szóbelin, nem ismertük őket, csak ideosztották őket vizsgázni. És érdekes módon senki nem hallott ezekről a híres "mindkettőből 90+-ot írtam" emberkékről. Persze, nagyon nagy gratula és elismerés nekik, ebben rengeteg munka, szóval ez NEM szarkazmus. Csupán érdekesnek tartom, hogy a való életben hova tűnnek ezek az emberek. Mielőtt még valaki megvádolna, hogy savanyú a szőlő, én sem írtam rosszakat, ha minden jól megy, felvesznek. :)

2018. jún. 9. 18:20
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Figyelj

Én orvosira akarok menni.

Amit hallok az az, hogy a bioszok átlagba 75-80%-osak lettek, a kémiák pedig 60

Nyilván van aki jobbra megírta de a mi sulink ami szintén jó és rohadt okos emberek járnak azoknak is viszonylag szarul sikerült

Az évfolyamról nagyjából 10-15-en akarunk orvosira menni de mindenkinek átlag 75 lett a biosz a kémia meg inkább hagyjuk is.

Sok helyről hallom vissza, hogy nagyon nehezek voltak, főleg a kémia. Illetve az is fontos, hogy attól még, hogy valaki emeltezett bioszból meg kémiából, az nem azt jelenti, hogy az adott ember orvosira akar menni.

Szerintem csökkenni fognak a pontok méghozzá nem keveset (értek ezalatt 5-10 pontot, ami reális ha azt nézzük, hogy 2016-ról 2017-re átlag 6 pontot csökkentek orvosira a pontok)

Nagyon remélem, hogy sikerül elsőre és kívánom, hogy mindenki járjon sikerrel:)

2018. jún. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Jaj nagyon túltoljátok már ezt a pontozósdit srácok, folyamatosan érkeznek a kérdések. Senki nem tud nektek biztosat mondani sajnos:( Egy kémia tanár, aki már több éve érettségiztet, egész jól meg tudja ítélni a néhézséget, de akkor is csak az számít, hogy ORSZÁGOSAN milyen lettek a százalékok. A mi tanárunk annak idején azzal kezdte, mikor írásbeli után odamentünk hozzá, hogy "na könnyű volt nem?" és halál komolyan gondolta. Valami 58-at írtam és 72-re javítottam szóbelin, aztán kiderült, hogy ez az országos szinthez képest fényévekkel jobb. Szóval a tanár véleménye se sorsdöntő. Az se releváns, hogy mi van itt gyakorin, lehet valóban vannak ilyen jó eredmények, feltehető, hogy akár azért is jöttek fel ide, hogy az egójukat fényezgessék. Az is előfordulhat, hogy csak beírogatnak random számokat, hogy felidegesítsenek, de lehet, hogy szó nincs ilyesmiről. Csak az országos érettségi átlagokra vonatkozó statisztikáknak higgyetek, abból lehet esetleg jósolni valamit. Mindenesetre ezeken kár idegeskedni, nem kerültök előrébb vele. Ha egyszer bent vagytok már annyira nem fog számítani a pont, 470+ ponttal bekerült csoporttársam úgy hullott ki elsőévben, mint a sicc. Nem az a legjobb/legokosabb, akinek a legtöbb pontja van, erre majd úgyis rájöttök.
2018. jún. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Egyébként az utolsó kettőnek ment a zöld kéz. És igen, beismerem, hogy túltoljuk ezt a pontozósdit, de nekem nagyon rosszak lennének a lehetőségeim (család, barátok, munkahely, tanulás stb.) szempontjából, ha ki kellene hagynom egy évet. Egyébként az, hogy hány ponttal vesznek fel, nem érdekel, csak legyek bent, egyedül emiatt problémázom a pontokon. :)
2018. jún. 10. 10:07
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

Nekem az emelt biosz írásbeli 94 lett, a kémia 38... :):):):) viszont a szóbeli kémia nagyon jó lett, valamennyire felhúzza...

Én is így tudom, biztos forrásból, hogy nem sikerültek jól se a biosz se a kémia írásbelik. Az előttem felelők kémiából (4-et hallottam) se voltak nagyon tökéletesek. Úgyhogy a remény hal meg utoljára, ez alapján csökkeni kell a pontoknak...

2018. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!