Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek is emelkedni...

Szerintetek is emelkedni fognak orvosira a ponthatárok? Tekintve, hogy könnyűek voltak az érettségik.

Figyelt kérdés

2016. máj. 19. 13:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, a kémiát nehezebbnek értékelték (na nem a tavalyinál), abból szerintem 60% körül lesz az átlag, a bioszt könnyebbnek, abból 70-75. Neked hogy sikerültek?
2016. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Én is elég valószínünek tartom, hogy emelkedni fognak. 415 pont mondjuk szerintem elég lesz Debrecenbe, Szegedre. Pécsre 410 is. BP szerintem érdemben nem fog változni, max 1-2 pont.

De ez csak spekuláció, a szóbelik amúgyis visszavannak még.

2016. máj. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, ne legyen igazam, de szerintem 410-415 nem lesz elég, inkább 418-420, a bioszok elvileg nagyon jól sikerültek, bár nem tudom, hogy lehet-e már országos statisztikákat nézni.
2016. máj. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én jövőre felvételizek, csak érdekelnek ezek a dolgok :)

Amúgy szerintem is nagyon óvatos becslés az a 415. Nem kívánok senkinek rosszat, úgyhogy inkább ne legyen igazam, de úgy gondolom, 420-ig biztos felmegy.

2016. máj. 19. 15:04
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Annyira szerintem azért nem voltak könnyűek, hogy ilyen magasra felmenjen. De lehet igazatok van, el tudnám képzelni, ha több lenne, csak próbáltam reális lenni.

Mondjuk nekem mindegy, mert 448 pontom lesz, azért ez szerintem elég lesz:)) (Tavaly nem kerültem be, ősszel újraérettségiztem.)

2016. máj. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem Debrecenben max. 415-ig fog emelkedni.
2016. máj. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
okés,hogy könnyebbnek mondjátok az idei érettségiket, de nem csak ez határozza meg a pontszámot.függ attól,hogy hányan is jelölték meg az adott egyetem orvosi szakát, ebből hány ember első helyen.
2016. máj. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az ulolsó kommentjével kapcsolatban lenne egy kérdésem. Az miert fontos, hogy elsőnek jelölte be valaki a szakot vagy harmadiknak? Ha megvan a 440 pontom, és 435 a ponthatár, akkor felvesznek, attól függetlenül, hogy hányadiknak írtam be, nem? Vagy. Rosszul tudom?
2016. máj. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak írnám, engem nem érint most a dolog szerencsére:D de ha jól értem amit írsz, rosszul tudod. Mindenkit csak egy helyre vesznek fel júliusban. Ha pl. a SOTE-t jelölted meg elsőnek, akkor oda, a többi helyre nem. Ha kevés a pontod oda, akkor automatikusan a 2. 3. stb helyre, ahova van elég pontod.

Az előzőnőnek igaza van, a ponthatár 90%ban annak függvénye, hányan jelölik meg 1.-nek a szakot. Ha pl. a jelentkezők nagy része a SZOTE-t jelöli meg 1.-nek és a SOTE-t 2.-nak, előállhat olyan helyzet, hogy a SZOTE-n magasabb a ponthatár, hiszen korlátozott számú hely van és ők vihetnék el a top20%-ot amit amúgy a SOTE szokott. Ilyen persze sose lesz, mert a legtöbben Pestre akarnak menni.

2016. máj. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
"Mindenkit csak egy helyre vesznek fel júliusban." WTF?
2016. máj. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!