Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat és az AI ?

Szakdolgozat és az AI ?

Figyelt kérdés
Nem az AI-al szeretném megíratni a szakdolgozatomat, hanem csak annyira használom, hogy kérdéseket teszek fel neki és vázlatpontokba megadja a választ rá pl : második világháború kialakulásának az okai, felsorol párat és én azt átírom stb. Így ez csalásnak számít ? Hisz én fogalmazom meg, csak nem a googlebe írom be a kérdést, meg nem olvasok el 1000 oldalakat,hanem megadja ő a választ egyből. Ilyenkor lebukhatok ezzel vagy ez mennyire minősül csalásnak ?

2023. máj. 26. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Forrásmegjelölést használnod kell, és az nem lehet az AI. Szóval olvasnod mindenképp kell.
2023. máj. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem, ez így elfogadhatatlan: ki lenne a forrása ennek az információnak? Te? Forrást kell megjelölni, ami visszakereshető, ellenőrizhető.
2023. máj. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%

Van olyan kereső, ami olyan, mint a plàgiumkereső, csak ez az AI-t szűri ki. Ha az AI-jal csináltatod akkor mindenképp nézd meg az ellenőrzőben is, hogy az hány százalékot mutat.

Tuti tipp: Írd azt a chatgpt-nek, hogy valamilyen stílusban válaszoljon, például magyar nyugdíjas stílusban, Orbán Viktor stílusban, stb. Oké, nyilván ne magyar nyugdíjas stílusban írd meg a szakdogádat, de ez csak egy tipp volt. Így elméletileg az AI kereső sem fogja AI-nak érzékelni azt amit bemásolsz.

Nem csalás egyébként, aki megpróbál lebeszèlni erről az csak irigykedik, mert az ő korában még nem volt ilyesmi.

2023. máj. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Viszont, ha jól tudom , illetve írták is a többiek, bekezdésenként meg kell jelölni a forrást, honnan írtam az adott bekezdést , nem ?
2023. máj. 26. 11:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nem csalás egyébként, aki megpróbál lebeszèlni erről az csak irigykedik, mert az ő korában még nem volt ilyesmi."

. Kis gaslighting, ugye? Mégis hogyan lehet a formai követelményeknek megfelelően leírni a világháború kialakulásának okait, ha a forrást annyi, hogy "asszonta az AI"?

Nem a megírás a lényeg, az legyen a dolgozatíró baja, hanem hogy az elkészült mű (mint feljebb írtam), az esszéírás hasományainak megfelelően szubjektív állításokat tesz, amelyeket objektív tényekkel alátámaszt, utóbbi viszont akkor hiteles, ha visszakereshető. Az nem hiteles, ha az AI azt mondta, hogy "magas volt az infláció", én meg csak annyit tehetek, hogy rákérdezek én is nálam, és elkönyvelem, hogy "jé, tényleg ezt mondja az AI". Ezeknek az állításoknak van hiteles forrása.

2023. máj. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%

Ez csalás, plágium, vagy aminek nevezni akarod...

Miért nem lehet összedobni egy alázatos és nem gyalázatos munkát?

2023. máj. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Csináld inkább azt, hogy minél pontosabb forrásokat, "ötleteket" kérsz tőle, amit neked többszöannyi idő lenne kikutatni. Erre tökéletesen használható, ez mégcsak nem is csalás, ellenben lektorálni kell, nem mindig működik megbízhatóan.
2023. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha vázlatpontokat kérsz tőle, mondjuk 20-at. Aztán mindegyik vázlatponthoz keresel forrást és a forrás alapján megírod az oké. Gyakran badarságokat ír az AI ezért kell mindennek is utána nézni.
2023. máj. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!