Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Debreceni Egyetemen tényleg...

Debreceni Egyetemen tényleg nehéz a jogász szak?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy nagyon nehéz teljesíteni, több a számonkérés, mint más helyeken, viszont lehet ìgy alaposabb tudást ad. Kinek mik a tapasztalatai? Mennyire nehéz? Esetleg levelezőn mennyire teljesíthető munka mellett?

2023. máj. 26. 19:05
 1/2 anonim válasza:

Szia, múlt évben végeztem. Nekem meglett 5 év alatt (Nappali tagozat) szóval talán nincs változás az alábbiakban.


Eléggé változatos az, hogy mennyire nehéz, de inkább az első 3 évet mondanám nehéznek.

Amik szerintem nehezek (de teljesíthetők ha rájuk szánod az időt) az a

római jog (Én szerettem, szerintem nem vészes viszont sokat kell tanulni)

magyar jogtöri (Itt elvileg volt tanárváltás. de mikor én mentem belőle vért izzadtam a kettesért)

a polgári jog (A kötelmi jogra nagy hangsúlyt fektetnek és az elvárás is nagy, de a többi résznél is tanulni kell.)

és a munka és szociális jog. (Itt nem maga az anyag a vészes, hanem hogy a vizsga tételek nélkül megy, teljesen kiszámíthatatlan mire kérdezhetnek rá.)

A záróvizsgát nem kommentálom de kegyetlen lesz.

Szigorlatok nincsenek 2019 óta

Levelezősökről nem tudok nyilatkozni de alapvetően a vizsgák alapján ugyanazt várják el mint nappalin.

2023. máj. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Minden jogi szak nehéz. Ez sem kivétel.
2023. jún. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!