Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ténylek lenézik a Debreceni...

Ténylek lenézik a Debreceni Egyetemen végzett jogászokat?

Figyelt kérdés

2019. jan. 21. 15:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudok ilyenről... A Pécsi Orvosi karon végzettek sem tudnak kevesebbet, mint a Semmelweis-en hallgatók...
2019. jan. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%

Nem a dokikat mondja,

hanem a jogászokat

2019. jan. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Azokat sem nézik le.
2019. jan. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%
Nem lenézik, de mégis. Az új intézményeket nem nagyon szeretik, ahol friss egy szaknak a tanítása. A diplomád nem ér kevesebbet, és egy normális helyen a tudásodra adnak, de valljuk be, egy ELTE-hez képest jóval alacsonyabb az oktatás színvonala, és igenis van hol kikötik, honnan szerezted az oklevelet a munka megkapásához. Sajnos nem mindegy. Nem lenézik őket, de nem ér annyit mint egy nevesebb egyetem.
2019. jan. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, kiröhögnek egy debreceni egyetemes diplomát, illetve lehetetlen vele elhelyezkedni. Ez azért nem igaz, ugye?
2019. jan. 25. 15:17
 6/15 anonim ***** válasza:

"Azt hallottam, kiröhögnek egy debreceni egyetemes diplomát, illetve lehetetlen vele elhelyezkedni"

Válogasd meg hogy kikkel állsz szóba, idiótákkal ne foglalkozz!

A magyar egyetemek hozzávetőleg az 500-as szinten vannak a nemzetközi megmérettetésben, számottevő eltérés nincsen!

Mindegyik egyetemen szerzett már diplomát címeres barom is, és csillogó zseni is!

2019. jan. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Debrecenben nem régi múltú a jogi kar, az oktatás is kiforratlan, inkább a seggelésre hajaznak, én úgy hallottam, de azt nagyon durván. A jogi kar Pécsett, Miskolcon és Szegeden a legjobb, ha fővárosi munka a cél, akkor ELTE vagy Pázmány.
2019. jan. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7-es: rosszul tudod!


"A debreceni felsőoktatás gyökerei a Református Kollégiumba nyúlnak vissza, melyet 1538-ban alapítottak, s amelyben már felsőoktatás folyt három karon. Mivel a Parlament 1912-ben megalapította a Debreceni Magyar Királyi Tudományegyetemet, amelyhez a továbbiakban hozzátartozott a Református Hittudományi Kar, ezért a Református Kollégiumot lehet tekinteni az egyetem jogelődjének. Így a Kollégium jogfolytonosságát tekintve Magyarország legrégebbi folyamatosan működő felsőoktatási intézménye.


A magyar törvényhozás az 1912. évi XXXVI. törvénycikkel hozta létre[1] a Debreceni Magyar Királyi Tudományegyetemet öt karral (Református Hittudományi Kar, Jog- és Államtudományi Kar, Orvostudományi Kar, Bölcsészet-, Nyelv- és Történettudományi Kar, valamint Mennyiség- és természettudományi Kar), amely azonban csak két évvel később, 1914-ben kezdte meg működését három karral.!


Tehát: 1912-től Jog és Államtudományi kar is működött.

Annyiban van igazad, hogy a komcsi időkben egy (1949) rendelettel átmenetileg megszüntették a jogi képzést egy időre, de aztán újra indították az önálló jogi kart...

2019. jan. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
16%
Lehet takarózni azzal, hogy milyen régóta van a városban jogi képzés, attól nem lesz egy ELTE vagy Pázmány színvonal. Szinte minden vidéki jogi karon 280 ponttal már felvesznek fizetős képzésre, ami lássuk be, elég gyenge.
2019. jan. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%
9-es: hidd azt; kit érdekel hogy te mit hiszel?!
2019. jan. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!