Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A professzori címet is hivatal...

A professzori címet is hivatalosan a nevében viseli valaki?

Figyelt kérdés

Tehát ha előveszi a személyi igazolványát, úgy kezdődik a neve, hogy Prof. Dr. ?

Vagy a doktorin kívül nem viselnek hivatalosan más címet.



2023. máj. 28. 07:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Dr. XY
2023. máj. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
A professzori cím hivatalosan nem lehet része a névnek. Ettől függetlenül egyetemi körökben néhányan kiteszik a nevük elé; sőt sokszor a sikeres habilitációt jelző Habil. rövidítést is. Ezeket én őszintén szólva elég hivalkodónak érzem.
2023. máj. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És a doktori cím miért viselhető akkor hivatalosan is a névben?
2023. máj. 28. 07:42
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3: A doktori cím hivatalos névben való szerepeltetésének lehetősége régről származó hagyomány, amely megmaradt, és azóta a törvényalkotóknak nem volt akarata vagy mersze, hogy ezt megváltoztassa. Mindenesetre ez nem kötelező és nem automatikus, azaz simán lehet valaki doktor anélkül is, hogy a neve hivatalosan megváltozzon. Kérni kell.
2023. máj. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2: Ha valaki professzor, miért hivalkodás feltüntetni? Az, és kész. Azért valamit le is kell tenni. Nem úgy, mint a vállalkozóbohócoknak, akik alapítanak valami cégecskét, és kiírják, hogy CEO.
2023. máj. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5: Nem a professzori cím feltüntetése hivalkodás szerintem (pl. egy egyetemi szoba ajtaján), hanem az, hogy valaki mindenhova (pl. levelekre, emailre, cikkek szerzőjeként is) a neve elé odabiggyeszti, hogy "Prof." Olyan ez, mintha azt üzenné: "tiszteljetek". A tudomány művelése énszerintem szerénységgel az igazi, s bennem mindig a szerény, ámde nagy tudású egyetemi oktatók keltettek tiszteletet, nem pedig azok, akik hivalkodtak azzal, hogy milyen címeik vannak.
2023. máj. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hatos, ez igaz akkor, ha a magánleveleire rakja, az tényleg fura. De a hivatalos közegben szükséges. Nálunk az intézetvezető prof 40 éves kora óta az, nagyon laza és közvetlen, de pontosan tudja hogy melyik szituációban mely "hivalkodó" jelzőket kell használnia.


Orvosdoktori és tudományos fokozatom is van, magánéletemben soha nem mutatkozom be doktorként, de egészségügyi intézményben azonnal, hogy tudjuk hányadán állunk. Egyetemi viszonyok között pedig használom tudományos fokozatot is minden szituációban. Muszáj, mert gyorsan megeszik az embert reggelire. Próbálkoztam jópofizni és haveri szerénykedéssel lavírozni, de sajnos az a tapasztalatom, hogy itthon a partneri kapcsolatok nehezen működnek, kell egyfajta jelzés és távolságtartás, hogy működjenek a dolgok.

2023. máj. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: Nekem pedig PhD-m van, és soha, de tényleg soha nem raktam és nem is rakom a nevem elé azt, hogy Dr. Épp a korábban leírt okok miatt. Még akkor sem használtam soha, amikor a felsőoktatásban dolgoztam oktatóként egy évtizedet. Még a publikációimban sem. Ha azt szeretném, hogy mások tiszteljenek, azt kizárólag a viselkedésemmel, tudásommal szeretném elérni. Annak idején az ELTE-n azt tapasztaltam, hogy az oktatók között épp a legnagyobb koponyák voltak a legszerényebbek, legalázatosabbak a hallgatók előtt. Ez olyan példát mutatott nekem, amely most már egész életemre kihat.
2023. máj. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!