Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek magammal? Azt...

Mihez kezdjek magammal? Azt sem tudom milyen irányba akarok elindulni az életben.

Figyelt kérdés
Sokminden érdekel pár napig, aztán teljesen más. Mihez kezdjek?
2023. máj. 30. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Megannyi dolgot kell kipróbálnod és közben fontos lenne elsajátítanod a kérdezés tudományát, szemponttannal együtt.


Ez mellé még ajánlom a döntés tudományát.

Valamint a szervezés és vezetés, irányítás tudományát.

2023. máj. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elmehetsz egy pszichológushoz, aki különféle személyiségtesztekkel segíthet abban, hogy mi felé volna célszerű orientálódnod, miféle pályák illenek hozzád leginkább.
2023. máj. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Online nicns ilyen teszt?
2023. máj. 30. 14:35
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: [link]
2023. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

16-17 évesen én se tudtam semmit, hogy mi legyen. Voltam egy szakon, utáltam, szóval azt tudtam, hogy mi nem akarok lenni.

17 évesen elkeveredtem egy építkezésre, és ott jött az ötlet, hogy elmegyek valami építőipari munkát tanulni. Ki is jártam azt érettségi után, de nem kaptam benne munkát. Segédként dolgoztam benne egy pár hónapot mellékállásban, közben csinalgattam ezt azt. Ilyen tanfolyam, olyan, jogsi, stb. Mostanra annyit tudok, hogy érdekelnek a járművek, meg a jog. A jogot kenem-vágom/van ilyen jellegű szakmám is/, de nem vagyok azért egy jogász. De most jelentkeztem jogra. Megnèzzük egyetemi szinten mennyire fog menni. Járművekről meg annyit, hogy első éves vagyok autòszerelőin + földmunkagépkezelésből fogok lassan vizsgázni. De az autószerelès szerintem marad hobbinak, mert a jelenlegi munkámnak semmi köze hozzá, és nem nagyon akarok egyelőre váltani. Maximum így körön belül akarok váltani/arra meg jó a gépkezelői/.

A tesztekről meg annyit, hogy nekem minden teszt mindig azt írta, hogy hozzám az informatikai pálya való, meg az oktató pálya. Hát nem jött be. 🤣

Próbálj ki sok mindent, aztán majd rájössz. Valaki 30 évesen jön rá, hogy orvos akar lenni. Én is próbálgattam/próbálgatom magam, de ki szól érte? Senki, hisz mindig csinálok vele pénzt. Innentől senkinek semmi köze hozzá.

2023. máj. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!