Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyek a nagy presztízsű...

Melyek a nagy presztízsű egyetemi szakok?

Figyelt kérdés
Vannak ugye a presztízs szakmák, amelyeknek a társadalmi megítélése eléggé magas és megbecsüli őket a társadalom, meg előrelépés, folyamatos fejlődés jellemzi ezeket, és a szakmabelieket. Mik tartoznak ide szerintetek? Pl. jogász, közgazdász, orvos, mérnök stb?

2023. jún. 3. 13:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem az orvos az egyetlen nagypresztizsű szak. Esetleg még az elméleti TTK szakok: matematikus, fizikus. A többit le se sz@rja senki.
2023. jún. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is csak az orvos ilyen, pedig ott is annyi hülyével találkoztam már aki félrekezelt, hogy őszintén nem tudom, hogy én vagyok peches e tekintetben, vagy a nagy többség indokolatlanul esik hasra tőlük.
2023. jún. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom akkor nálatok mi a presztízs, nálam egy Boss öltönyben megjelenő, Merciből kiszálló jogász presztízsnek számít, nade kinek mi.
2023. jún. 3. 13:46
 4/14 A kérdező kommentje:
Vagy ma már senki nem tsiztel semmilyen szakmát? Manapság egy Andrew Tate többet ér a társadalom számára, mint bármelyik egyetemi végzettségű személy?
2023. jún. 3. 13:47
 5/14 anonim ***** válasza:
22%
Szerinted hány magyar jogász száll ki Boss öltönyben a Merciből? Azért ez nem feltétlenül így működik
2023. jún. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Most ne egy alibi egyetemen puskázással rite minösítéssel kijött kamujogászra gondolj, hanem egy normális ügyvédre, vagy bíróra stb. Itt most azt értem, hogy adott szakkal el lehet jutni egy társadalmilag magas státuszra, mindegy hogy vannak éhbéres jogászok is.
2023. jún. 3. 14:40
 7/14 anonim ***** válasza:
7%
Esetleg ha valaki bíró, annak van társadalmi megbecsültsége. Ügyvédnek? Ne röhögtess. Kb mint egy marketingesnek.
2023. jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Jó, akkor magyarul ti egy darab sz.rnak tekintetek minden egyetemen végzettet? Vagy kb úgy vagytok vele, hogy vannak ők is, és sz.rtok mindenkire?
2023. jún. 3. 15:16
 9/14 A kérdező kommentje:

"mint egy marketingesnek."


Mondjuk az se számít, hogy egy jó marketinges majdnem egyéves fizudat megkeresi egy hónap alatt?

2023. jún. 3. 15:17
 10/14 A kérdező kommentje:
Vagy nekem is van olyan ismerősöm, aki Corvinuson végzett közgazdászként, még a régi rendszerben 2006-ban, amikor még nem volt megbontva Bsc meg Msc-re, hanem ő még egyetemi szakra jelentkezett. Most egy nevesebb multicég leányvállalatának gazdasági igazgatója, és egy 20 milliós szolgálati SUV-ot kapott, meg havi másfél milliót keres. Ti pl. egy ilyen embert se néztek semmibe?
2023. jún. 3. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!