Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A gyógyszerésznek vagy az...

A gyógyszerésznek vagy az orvosnak nagyobb a presztízse, tekintélye? Ti melyikre néztek fel jobban?

Figyelt kérdés

2015. júl. 15. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Egyikre sem nézek fel jobban. Nem a diploma tesz valakit naggyá, hanem a cselekedetei, életvitele.
2015. júl. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Elsőnek igaza van, de általánosságban az orvosra néznek fel jobban. Nemrég kiakadt egy ismerősöm, hogy miért jár a gyógyszerészeknek doktori cím..
2015. júl. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettőt becsülöm. Öt évig tanulnak, és ha nem kettesre végeznek, jó szakemberek, akkor rengeteg emberen segíthetnek.

Mindkettőnek megvan a maga jósága: a gyógyszerész azon van, hogy az emberek minél jobb készítmények által gyógyulhassanak. (Nem vagyok naiv, én ezért mennék gyógyszerésznek, ha mennék. Az más kérdés, hogy milyen világot élünk.) Az orvos pedig azon van, hogy meggyógyítsa az embereket, adott esetben megmentse az életüket. Kölcsönhatásban vannak. Egyik sincs meg a másik nélkül.

Nekem nagyon jó a háziorvosom, elég ritkán megyek orvoshoz, de ha mennem kell, akkor nagyon durva bajaim vannak. Mindig olyan gyógyszereket írt fel, amiktől max 1 óra múlva úgy érzem, mintha semmi bajom se lenne (az addigi állapotomhoz képest).

2015. júl. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én gyógyszerésznek készülök, s így láthatóan mindenféle elfogultság nélkül kijelentem, hogy szerintem az orvosoknak nagyobb presztízse van.

Arról is hallottam, hogy sok orvos sajnálja a doktori címet a gyógyszerészektől, biztos azért mert így sajnos drágább nekik a kenyér... De ha öt év múlva lediplomázok, nem úgy fogok bemutatkozni, hogy DOKTOR XY, hanem csak a hivatalos iratokon fogom a doktori címet használni.

Azt a kérdést, hogy én melyikre nézek fel jobban, nem tudom megválaszolni, vannak jó és kevésbé jó orvosok, de ez biztosan elmondható a gyógyszerészekről is. Én igazából az olyan egészségügyi dolgozóra nézek fel igazán, aki nem csak a magánpraxisában kezel emberként.

2015. júl. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogom megmagyarázni , és nem is tudnám szerintem , hogy miért érdemli meg a gyógyszerész azt a bizonyos két betűt. Aki , hogy gondolja , hogy nem érdemli meg , az próbálja ki az egyetemet , szerintem egy fél év után erősen megváltozna róla a véleménye.

Szerintem a gyógyszerészeti egy embertelenül nehéz szak.

Egy végzett másodéves gyógyszerészhallgató.

Jah és én három év múlva doktorként fogok bemutatkozni. :D

2015. júl. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

respect,mate!

(bár még csak elsőév) :(

2015. júl. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!