Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Volt már olyan, hogy ösztöndíj...

Volt már olyan, hogy ösztöndíjas átlagotok volt az egyetemen de mégis csúsztatok?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem fér a fejembe.


12 db tárgyam volt idén az egyetemen és pénteken volt az utolsó vizsgám ami ötös lett.


Kiszámoltam az átlagomat és 4,5 jött ki ami azt jelentené ösztöndíjt kapnék de egy ráépülős tárgyam mégsem sikerült ami miatt most csúszok 1 évet. Nyilván ugye így ösztöndíjt sem fogok kapni mivel ha bukik az ember nálunk nincs ösztöndíj, meg szerintem sehol.


Tisztára el vagyok keseredve. Veletek volt már ilyen vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?



2023. jún. 4. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Ösztöndíj csak átlagra jár, az mindegy hogy minden tárgyad sikerült-e

Hova jársz?

2023. jún. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 Tehát ha bukok egy tárgyból akkor is van esélyem? Én azt hittem a bukás kizáró tényező ösztöndíjra.


Debreceni egyetemen vagyok.

2023. jún. 4. 11:16
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem, egyáltalán nem

Csak az átlagot nézik, legalábbis azokon a helyeken amikről én hallottam, hiszen a rendszer az átlag alapján rangsorol, a bukott tárgyak száma nem jelenik meg ebben az esetben

Egyébként biztosan csúszol? Nem tudod későbbi félévben elvégezni a többi tárggyal párhuzamosan?

Lehet egyébként előfeltételgyengítést kérvényezni, ez azt jelenti, ha megadják, felveheted a 2 tárgyat egy félévben és egyszerre végezheted őket (viszont ha az előfeltételt nem teljesíted, akkor a másik tárgyból (ami ráépül) sem kaphatsz jegyet)

2023. jún. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos itt nincs lehetőség semmi ilyenre. Legközelebb ezt a tárgyat a következő tavaszi félévben tudom teljesíteni.


Sok tárgy nem épül rá, csak sajnos pont az a kettő amelyik a legfontosabb.

2023. jún. 4. 12:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Olvasd el az egyetemi szabályzatban, ahol az ösztöndíjak vannak, hogy a bukás kizáró tényező-e. Az a biztos válasz.
2023. jún. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!