Nincs ponthatár?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam hogy idén nincs ponthatár egyetemekre. Ez igaz? Akkor tegyem fel valakinek kettes az érettségije azt is felveszik egyetemre ugyanúgy mint akinek ötös?

Köszi a válaszokat.



2023. jún. 7. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Valamelyik egyetem tartja a ponthatárt ugyanúgy, mások elengedték, valahol 240 valahol 200, egyetemenként vàltozik, hol mennyi. Azért ahol nincs egyáltalán ponthatár, ott se érdemes arra számolni, hogy 200 ponttal bejut valaki. Esetleg egy olyan vidéki noname egyetemre, ahová épphogy megvan mindig a létszám, és nàluk is eltörölték a ponthatárt.
2023. jún. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Olyan nincs, hogy nincs ponthatár. Maximum a minimumponthatárt nem tartják már (ami a 280 pont), de attól még van ponthatár, a legtöbb szakon ráadásul elég hasonló a korábbiakhoz. Nyilván nem fognak pl. orvosira felvenni full kettes érettségikkel.
2023. jún. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

A ponthatárt minden esetben az utolsónak felvett ember pontja határozza meg. Például ha egy szakra 120 embert vesznek fel, és az utolsónak 324 pontja van, akkor arra a szakra abban a jelentkezési időszakban annyi lesz a ponthatár. Fizikailag lehetetlen megoldani, hogy ne legyen ponthatár, elvégre 1000 embert nem lehet egy 200 férőhelyes előadóban elhelyezni.


Amit eltöröltek, az a minimum ponthatár, vagyis akár full kettes érettségivel is lehet jelentkezni (korábban 280 pont alatt még jelentkezni sem lehetett, vagyis automatikusan kiesett a jelentkezésből az, akinek nem volt ennyi pontja az adott egyetem adott szakára), de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy fel is fogják venni, mi több, az a valószínűbb, hogy lesz elég ember, akinek lesz sok pontja.


A minimumponthatár eltörlését én amúgy hülyeségnek tartom. Eddig is rengetegen jelentkeztek egyetemekre emberek eredményekkel, akik max. egy évig bírták, így pedig még többen fognak jelentkezni és bejutni emberek úgy, hogy amúgy nem valóak oda (persze az is előfordulhat, hogy valaki a gyenge hozott jegyei ellenére brillírozni fog az egyetemen, de nem ez lesz az általános).

2023. jún. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Az egyetemek döntik el, hogy húznak-e minimum ponthatárt. Van ahol nincs, van ahol van, van ahol még a minimum is magas.

A Corvinuson például van olyan szak, ahol 400 a minimum. Ezeket a felvi oldalán lehet megnézni.

Ahol alacsony, vagy nincs, nem azt jelenti, hogy bárki bekerülhet, a jelentkezőktől függ.

2023. jún. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat!! :)
2023. jún. 8. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!