Most kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, a szak most igazából lényegtelen. Osztatlan képzés amúgy, 6 éves alapból. Én tisztában vagyok a korlátaimmal, így mindig csak annyi tárgyat vettem fel, amennyit biztosan el is tudtam végezni 1 félév alatt, ez kb 22 kreditnek megfelelő mennyiséget takar, 4.5 átlaggal. A 6 évből így 9 év lesz, most vagyok a nyolcadiknál, mellette dolgozom, így nem is fásulok bele a monotonitásba. Sokak szerint gáz ennyi évig egyetemre járni, mások szerint ez nem verseny, a lényeg, hogy elvégezzem.
2023. jún. 8. 02:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően senkinek semmi köze hozzá, hogy mennyi idő alatt végzed el, vagy egyáltalán elvégzed.

Ha győzöd pénzzel és idővel, akkor egyáltalán nem probléma, bár annyiban igazuk van a károgóknak, hogy ha el lehet végezni előbb, akkor időpocsékolás elhúzni, de gáznak egyáltalán nem gáz.

2023. jún. 8. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 évet dolgoztam mielőtt egyetemre mentem, hogy a kiadásokat nagyjából tudjam fedezni. Te lényegében ugyanezt csinálod, csak nem választottad ketté a munkát és a tanulást, hanem párhuzamosan csinálod a kettőt. Szerintem nincs abban semmi ha 3 évvel később végzel, nem mindenkit tudnak a szülei annyira támogatni és emiatt kénytelenek vagyunk tanulás mellett dolgozni is.

Talán annyiból hátrány, hogy így kicsúszol a támogatott félévekből, de ha ez neked nem probléma, akkor ne érdekeljen mások mit gondolnak.

2023. jún. 8. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire sem gáz. A CV-be úgyis csak a végzés évét fogod beírni, nem azt, hogy meddig jártál. Én is összesen 11 év alatt végeztem el az egyik osztatlan képzésemet, a doktori iskolámat is 12 év alatt, így jött ki a lépés munka meg gyerekek mellett. Senkit sem érdekel, sőt 20 év múlva még előny is lesz, ha későbbi évszám lesz a diploma mellett (fiatalabbnak fogsz tűnni, letagadhatsz pár évet).
2023. jún. 8. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

"Egyetemre járok, a szak most igazából lényegtelen. Osztatlan képzés amúgy, 6 éves alapból."


Gyakorlatilag mindegy lett volna ha körítés helyett kiírod, hogy orvosira jársz. 6 éves csak az orvosi meg a teológus képzés van. Gondolom orvosin vagy xD


"A 6 évből így 9 év lesz, most vagyok a nyolcadiknál"


Kicsit drága lesz bátyja, orvosin 1 milla egy szemeszter, 14-et tudsz max elhasználni egy 6 éves szakon, többit ki kell fizetni.

2023. jún. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy is jó, hogy az utolsó 4 félévet fizeted, semmi gond.
2023. jún. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4. Tanári is 6 éves a régi rendszer szerint. De tényleg lényegtelen a kérdés szempontjából.
2023. jún. 8. 18:59
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
6. Nem lényegtelen, mert más a tandíj összege nem is kevés az eltérés.
2023. jún. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
#7 végre valaki megerősített.
2023. jún. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!