Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel érettségire?

Hogyan készüljek fel érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Felnőttként levelező tagozatra járok és 2024-ben fogok érettségizni. Lényegében levelezőn szó szerint nem tanulunk semmit, így 100%-ban magamtól kell felkészüljek.


Érdeklődni szeretnék, hogy hogyan álljak neki, milyen metodikát kövessek, milyen könyveket olvassak el stb., bármilyen tanács hasznos lehet.

Matematika, magyar, történelem, a választottam pedig földrajz lesz. Az angolt már előrehozott módon kipipáltam.


Köszönöm a válaszokat!


2023. jún. 8. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az előző évek érettségieit csináltatta pár tanár, ezt szerintem te is próbáld ki, illetve, ha valami nem megy, elmehetsz magántanárhoz is. Töri és magyar nekem kb így lett meg.
2023. jún. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Szia! Most érettségizett a párom nemrég, és sokat segítettem neki a felkészülésben az elmúlt pár hónapban. Ráadásul én saját magam levelezőre járok, úgyhogy szerintem tudok neked javaslatokat tenni c:


A leggyakoribb módszer, ahogy az előző kommentelő is írta, az az, hogy felmész a netre, megkeresed az előző évek érettségi feladatlapjait, és megpróbálod azokat megcsinálni. Ezeket itt tudod megtalálni, középszinten és emelten is: [link]


A másik javaslatom az, hogy vegyél tankönyveket, esetleg külön érettségi gyakorlókat, ha találsz. Ha erre nincs módod vagy pénzed, akkor itt van egy nagyszerű weboldal, ahol ingyenesen le lehet mindenféle tankönyvet letölteni. Csak be kell írnod az évfolyamot és tantárgyat, és kiad akár több opciót is (Bár figyelj arra, hogy nem tudod feltétlenül mindegyiket letölteni; némelyiket csakis pénzért megvenni tudod): [link]


Azonkívül még találtam egy oldalt, ahol részletesen le van írva, pontosan mik a követelmények az érettségin. Szerintem ezt is hasznát tudod venni, ha tudni akarod, egyáltalán miből van a vizsga: [link]


Még van jó sok online forrás és segítő weboldal, ha esetleg az ingyenes tankönyveken és munkafüzeteken felül még lenne szükséged rá:

[link] <-- Megértést segítő videók, fogalmak, főleg magyarból és történelemből

[link] <-- Digitális segédanyagok, videók, interaktív feladatok

[link] <-- Minden tantárgyból sok témakör rövides leírása (bár nekem személyesen nem ér sokat, lehet hogy neked igen c:)

[link] <-- Matek tanulós, interaktív oldal. Hátránya hogy fizetős (és nem olcsó!).

[link] <-- Angol nyelvű, matek videós oldal. Más tantárgyra is kínál segédanyagot, de nem mindegyik egyezik meg a magyar tantervvel (pl. magyar irodalom, történelem). Attól függ, mennyire jól tudsz angolul, és mennyire bánod hogy nincs magyarul, de angolul tudóként sokkal inkább preferálom matek oldalként ezt az oldalt, mint az előzőleg felsorolt, fizetőset.


Végül ha bármiből is van kérdésed, feltétlenül kérdezz a tanáraidtól. Ha pedig nincs rá módod, vagy teljesen sz@rok, akkor szerintem megéri néhány magánórára áldozni a pénzed, ha valamit nagyon nem értesz. (Ha pedig van bővebben pénzed, akár heti rendszerességgel is akár megérni járni.)


Ha valakinek van további javaslata, forrása, segédanyaga, nagyon értékelném, ha hozzá tudna ehhez adni a kommentszekcióban c:


Az érettségire sok sikert kívánok, és jó készülődést!

2023. jún. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Régi érettségik gyakorlása teljesen hasznos volt eddig de mivel jövőre teljesen más lesz az érettségi így nem tudom☹️
2023. jún. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!