Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nulláról hogyan készüljek fel...

Nulláról hogyan készüljek fel töri emelt érettségire?

Figyelt kérdés

Milyen könyvek vagy weboldalakat ajánlotok vagy mit kéne csinálnom?

17 éves vagyok



2022. júl. 7. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Hogyhogy nulláról? Nem jársz középiskolába?
2022. júl. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

mit kéne csinálnom?


Kinyitni a tankönyvet és tanulni.

2022. júl. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 hát legtöbbet igazából elfelejti a tanuló...

Gimibe járok amúgy

2022. júl. 7. 17:47
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg az oktatási hivatal oldalán a töri érettségi követelményeit és az alapján tanulj.
2022. júl. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

#3: Hát nem tudom, én nem felejtettem el, pedig 9.-ben és 10. elején még nem tudtam, hogy emeltezni akarok töriből. Általánosban és gimiben is megtanultad egyszer valamennyire az anyagot, teljesen nem felejthetted el.

11.-től nem jársz faktra? Mi ott csak az emeltre készültünk. Végigvettük az anyagot, különös hangsúlyt helyezve azokra a témákra, amik középszinten nincsenek (ezeket mind megtalálod az Oktatási Hivatal weboldalán). A korábbi évek feladatait megoldottuk, és szóban is feleltük. Ehhez szintén lehet direkt erre a célra készült témakörös könyveket kapni (azért nem mondok konkrét címet, mert most folyton változnak az érettségi követelmények, úgyhogy nézd meg, neked mi lesz majd aktuális). De elvileg minden benne van a sima tankönyvben, csak tényleg figyelni kell, hogy mi szerepel az emelt érettségis követelmények között, és nem szabad elhanyagolni a középszintű anyagot sem, hiszen azt is tudni kell.

A konkrét témaköröket majd az érettségi előtti december környékén fogják közzétenni, de egyelőre a legfrissebb, idei alapján is tudsz készülni.

2022. júl. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Bocsánat, 5., természetesen nem csak félig volt hasznos a válaszod. Mellényúltam. Elnézést.
2022. júl. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Rubicon mesterkurzus, mondjuk elég drága....


Vagy esetleg a Boronkai vagy a B. Mátyus féle felkészítő könyvek

2022. júl. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én itt beszélgettem a kérdezővel (10. kommenttől), olvasd végig. Ajánlottam könyveket, linkeket. Én is emelten mentem kb. 5-6 éve, mindent leírtam neki. https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..
2022. júl. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a Bornemisza gimi videóiból készültem fel, egy 70%-ra elegendő volt. Nyilván fontos az érettségik oldogatása is.
2022. júl. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!