Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Végzős gyógypedagógusként...

Végzős gyógypedagógusként hova tovább?

Figyelt kérdés
Idén végzek gyógypedagógusként és nagyon elszomorított a státusz törvény. Ha elfogadják és ez valóban így lesz, nem írom alá..Ez a hivatás a mindenem és kezdő létemre, természetesen nagyon elhivatottnak érzem magam, de egyszerűen van az a pont, amikor a saját magam és a saját gyerekeim lelki egészsége fontosabb másénál. Nagyon szerettem volna egy EGYMI-ben osztályt vállalni, tanítani. A fizetés sem érdekelt, de ez már nem csak erről szól. Akinek van ebben tapasztalata, ti hova mennétek, mit kezdenétek? Magánhoz még tapasztalatlannak érzem magam, de jelenleg ezt látom az egyetlen értelmes opciónak. Viszont tapasztalat nélkül nem érezném teljesen relevánsnak (az egyetemi gyakorlatokat kitűnőre teljesítettem, de szerintem ennél azért többre lenne szükség).

2023. ápr. 21. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, magánt nem érdemes indítani gyakorlatilag 0 tapasztalattal. Ez kb minden szakmára igaz.


Gyógypedként EGYMIben szerintem an nem osztályod van, hanem egyéni fejlesztés. Egyre több az utazó gyógypedagógus akik ugye az adott területen belül mozognak intézmények között, nem pedig intézményhez vnanak kötve. Ha adnak bérletet mellé (nem mindig adnak....) akkor az úgy korrekt.


És hát nézd, szar a státusztörvény és korábban sem volt sokkal jobb. Deee ha lenyomsz mondjuk 5-6 évet, akkor utána már mehetsz magánozni nyugodtan. Végeredményben ez is csak egy munka, túl lehet élni, még ha nem is annyira élmény a dolog.


A másik opció, hogy elmész kasszázni valahova, de akkor ugye sosem leszel gyógypedagógus, fölöslegesen tanultad ki stb....


Természetesen van különbség a munkahelyek közt így is, ha nem is fizuban meg munkakörben, de a közösségben. Van ahol durván fúrják egymást a kollégák, van ahol meg tök jó a közösség. És egy jó csapat nagyon sokat tud segíteni a munkakedven. Szóval ha mnkát nézel, szerintem ezt is érdemes szem előtt tartani. Nyilván ez nem az interjún derül ki, inkább pl neten vélemények keresése vagy ismerősök közt stb..

2023. ápr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Az EGYMI-ben, ahol a hosszú gyakorlatomat töltöttem, sajnos már az utazó gyp-ket is beforgatták osztályfőnöknek, mert annyira nem vállalta senki..:( Nyilván nem mindenkit, hiszen akkor nem lennének utazók sem.:) Szeptemberben 6 első osztályt kellene indítaniuk, annyi a gyerek. Csak hát se terem, se gyógypedagógus.
2023. ápr. 21. 09:56
 3/11 anonim ***** válasza:
31%

Uh, azért ez elég kemény. Ez talán még nagoybb gond, mint a státusz törvény:D Hiszen tudtommal semmi képesítésed nincs arra, hogy osztályt vezess!:D

Feleségem gyógypedagógus, a Bárczin végzett, sosem kellett osztályt vezetnie, mindig egyéni foglalkozások vagy max 3-4 fős foglalkozások voltak.


Egyszerűen nem is ez a dolga a gyógypedagógusnak..

2023. ápr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De igen. A gyógypedagógus tanít minden tantárgyat a gyerekeknek. Erre a képzés alatt is felkészítenek, az összes tantárgy tanításának módszertanát tudnunk kell. Ez nyilván szakirány függő is, de ki tanítaná akkor az osztályokat, ha nem a gyógypedagógus?
2023. ápr. 21. 10:19
 5/11 A kérdező kommentje:
Itt nyilván nem a pazichopedagógusra, szomatopedagógusra, vagy logopédusra gondolok.:) Nekem értelmileg akadályozottak pedagógiája és tanulásban akadályozottak pedagógiája a két szakirányom. Ez egy fontos infó, amit kihagytam.
2023. ápr. 21. 10:21
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Jahaaa, így értem.

Integrált oktatásban gondolkodtam, de ja, speckó intézményekben logikus, hogy a gyógyped vigye az osztályt.

2023. ápr. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne a státusz törvény tartson vissza,mert az semmi extra. Gondolj inkább arra, hogy egy csomó pszichiátriai esetet kell majd tanítanod úgy, hogy nem vagy pszichiáter. Én ezen lennék ki.
2023. ápr. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Amiatt nem vagyok ki, hiszen én választottam ezt a szakmát..:)
2023. ápr. 22. 18:15
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

:)

A pszichiáter szakot?!

Szerintem az más, mint a gyógypedagógia.

2023. ápr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Valakinek tanítani, fejleszteni is kell ezeket a gyerekeket. Szerencsére a szakmai team-ben van pszichológus/pszichiáter,aki végzi a munkáját. Igen, van a jelenlegi osztályomban is “pszichiátriai eset”, akit kezel pszichiáter. Nem értem, hogy miért lenne ez probléma. :D
2023. ápr. 22. 23:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!