Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más is észrevette ezt a...

Más is észrevette ezt a joghallgatók kapcsán?

Figyelt kérdés

Sok helyen azt látom, közösségi platformokon is, meg egyébként is a hétköznapokban, hogy a joghallgatók egyik része szereti előadni magát, hogy mekkora nagy emberek, mennyire komoly az egyetemük, semmihez sem fogható, rengeteget tanulnak, meg a végzettek is odáig vannak magukkal, hogy ők doktorok, ők magas szinten vannak. Közben meg olyan egyszerű, logikàtlan gondolkodású a nagy részük akikkel találkoztam és ismerek, tisztelet a kivételnek. Kb. semmi logika nincs és semmi következetesség, meg olyan egyszerű gondolkodásúak is. Egy mérnök kb. mindenhez is ért, penge észjárásuk van, és kb. kivàgják sokszor akármilyen helyzetből magukat, sokkal talpraesettebbek, sokkal többet is keresnek, mégse adják elő magukat. Jó, nyilván szeretnek ők is vagánykodni valamikor, hogy sokat keresken stb, csak mögöttük tényleg van valós tudás is, átlag jogász meg a közigben köt ki, és olyan tipik álértelmiségi erőlködést veszek sokszor észre rajtuk, tisztelet a kivételnek, hogy nekem kellemetlen sokszor. Telesírnak csoportokat, mindent, hogy hú mennyire nehéz vizsgájuk volt, érdekes, orvos és gyógyszerészhallgatókat sose hallok sírni. Ez miért van szerintetek?


Még egyszer, ez csak egy részükre vonatkotik, viszont elég jelentős részüknél megfigyelek valami ilyet.



2023. jún. 9. 19:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem vettem észre. De TTK-s hallgatóként jelentem, hogy a jog nem menne. Rengeteget kell magolni. Igen, az orvosoknak is, de ott sok logikus elem van. Tehát érthető a jogászoknak sokat kell tanulni. Kevés jogász ismerősöm van, de mind normális
2023. jún. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

Ha már a logikánál tartunk: ha valaki fel akarna vágni vele, azt mondaná,

hogy könnyű volt, nem? Minthogy a köztudatban az él, hogy nagyon kemény.

De amúgy tényleg nem volt nehéz. :)

A közgáz meg annak a harmada volt.

2023. jún. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Én nem a jogászokon vettem észre hanem mindenkin aki gyenge képességű és nehézkesen végzett el egy egyetemet. Legyen szó bölcsész, tanár végzettségűről ők is azt mondják hogy a világ legnehezebb szakja az övék de találkoztam már olyan mérnökkel aki 6 évig járta a mérnökit és okoskodott hogy sehol nem olyan nehéz a matek...


Viszont hozzáteszem hogy az intelligensebb / okosabb emberek közül aki gond nélkül végzett el orvosit vagy mérnökinfót, csúszás nélkül jó átlaggal ők sosem bizonygatták hogy mennyire okosak és mennyire elvégezhetetlen a szakjuk... szóval szerintem ez nem szakhoz kötött hanem egyéni.kompetenciához és mindig azok vergődnek hogy micsoda tehetségek akik amúgy nem a legélesebb kések a fiókban.

2023. jún. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen típusú ember van a mérnökök között is. Eléggé általánosításban beszélsz ezekről a dolgokról, mintha a szak, ahová jársz, 100%-ban meghatározná a személyiséged. A valóság azonban nem így van, az egyetemi szakodtól függetlenül lehetsz normális ember és gyökér.
2023. jún. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Mindenhol az életben vannak tapló, s normális emberek. Nem iskolafüggő. 8 általánossal is lehetsz intelligens, s 5 diplomával is egy bunkó paraszt, s fordítva is.
2023. jún. 10. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

“Egy mérnök kb. mindenhez is ért, penge észjárásuk van, és kb. kivàgják sokszor akármilyen helyzetből magukat, sokkal talpraesettebbek, sokkal többet is keresnek, mégse adják elő magukat.”


Jól látom, hogy itt éppen azt csinálod, amivel a jogászokat vádolod?


Nem, a mérnökök sem értenek “kb. mindenhez is”, általában véve nincs “pengébb észjárásuk” a többi egyetemi szakosnál, nem “sokkal talpraesettebbek”, és nem keresnek sokkal többet mint például a közgazdászok vagy jogászok. Viszont vannak baromi nagyképűek, amint arra pont te vagy az ékes példa.

2023. jún. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#6 te meg még értelmezni se tudsz csak személyeskedni 🤡


Nem is vagyok mérnök, mit vered magad, csak általánosságban beszéltem róluk.


Képzeld voltam olyan munkahelyen ahol dolgoztam jogásszal és mérnökkel, amikor kaptunk egy új feladatot, a jogász elsírta magát kb. hogy jaj ő ehhez nem ért, azt se tudja mi ez, a mérnök meg elővette a józan paraszti eszét és logikusan kigondolta, hogy hogy kéne.

És egy mérnök márpesig SOKKAL többet keres mint egy átlag jogász, hiába az ellenkezőjét állítod. Mondjuk olyannal egy anonim fórumon nem vitatkozok, aki nem bír értelmezni se és azt hiszi én vagyok a mérnök meg elkezd habzó pofával személyesnedni.

2023. jún. 10. 06:45
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7. Milyen habzó pofával, okostojás? Csak beidéztem az infantilis erőlködésedet miszerint “egy mérnök kb. mindenhez is ért, penge észjárásuk van, sokkal talpraesettebbek” stb. Te nem tartod ezt röhejesnek? 😄🤡🤡
2023. jún. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Néha meglepődöm, mennyire sok ezen az oldalon az emberek különféle csoportjairól az általánosító, sztereotipizáló kérdés (ezek és azok ugye mind ilyenek és olyanok), amelyre sosem lehet egyértelmű választ adni, mert az emberek sokszínűek, bármely csoportról beszélünk is. S persze az is érdekes, hogy vannak sokan, akik beleszállnak ezekkel kapcsolatban nyilvánvalóan parttalan vitákba, holott akinek megrögzött sztereotípia van a fejében egy társadalmi csoportról, azt úgysem lehet egy hozzászólással meggyőzni, hogy az adott sztereotípia téves. A sztereotípiák és az azokból fakadó előítéletek általában nagyon stabilak, nehezen változnak, ha egyáltalán változnak. A szociálpszichológia ezt már rég kiderítette. Sajnos a jelenlegi politikai élet és média nagy része is úgy operál, hogy a sztereotipikus, leegyszerűsítően kategorizáló gondolkodásmódot erősíti az emberekben; úgyhogy aki árnyaltabban látja a világot, annak meg kell tanulnia tolerálni ezeket a nézeteket és továbblépni. Vitatkozni teljesen felesleges.
2023. jún. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Egy mérnök kb. mindenhez is ért, penge észjárásuk van, és kb. kivàgják sokszor akármilyen helyzetből magukat, sokkal talpraesettebbek, sokkal többet is keresnek, mégse adják elő magukat."


Mese habbal. Féltékeny vagy a joghallgatókra, és gyűlölöd őket.

2023. jún. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!