Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más is észrevette ezt a...

Más is észrevette ezt a joghallgatók kapcsán?

Figyelt kérdés

Sok helyen azt látom, közösségi platformokon is, meg egyébként is a hétköznapokban, hogy a joghallgatók egyik része szereti előadni magát, hogy mekkora nagy emberek, mennyire komoly az egyetemük, semmihez sem fogható, rengeteget tanulnak, meg a végzettek is odáig vannak magukkal, hogy ők doktorok, ők magas szinten vannak. Közben meg olyan egyszerű, logikàtlan gondolkodású a nagy részük akikkel találkoztam és ismerek, tisztelet a kivételnek. Kb. semmi logika nincs és semmi következetesség, meg olyan egyszerű gondolkodásúak is. Egy mérnök kb. mindenhez is ért, penge észjárásuk van, és kb. kivàgják sokszor akármilyen helyzetből magukat, sokkal talpraesettebbek, sokkal többet is keresnek, mégse adják elő magukat. Jó, nyilván szeretnek ők is vagánykodni valamikor, hogy sokat keresken stb, csak mögöttük tényleg van valós tudás is, átlag jogász meg a közigben köt ki, és olyan tipik álértelmiségi erőlködést veszek sokszor észre rajtuk, tisztelet a kivételnek, hogy nekem kellemetlen sokszor. Telesírnak csoportokat, mindent, hogy hú mennyire nehéz vizsgájuk volt, érdekes, orvos és gyógyszerészhallgatókat sose hallok sírni. Ez miért van szerintetek?


Még egyszer, ez csak egy részükre vonatkotik, viszont elég jelentős részüknél megfigyelek valami ilyet.



2023. jún. 9. 19:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
86%

"És egy mérnök márpesig SOKKAL többet keres mint egy átlag jogász."


Ezt a ChatGPT mondta, ugye?:-)

2023. jún. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
53%

Emberek, miért lenne akkora probléma ha elmondja valaki, hogy a szakja nehéz?

Szerintem félrevezető azt állítani, hogy nagyon egyszerű elvégezni valamit. Mivel ezt igazán az tudhatja aki már elvégezte. Neki kellett a vizsgákra készülni, hajnalokig tanulni stb. Én se mondom azt, hogy a tanári/bölcsész szakok könnyűek , mivel soha nem tanultam ezeket. Fingom sincs milyenek a követelmények.nyilván amikor már annyira szélsőséges ez a kommunikáció, hogy elvégezhetetlennek titulálja a szakját az túlzás.

2023. jún. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Sose értem ezt a jogász-mérnök összehasonlítást. Összehasonlíthatatlanul más szakma a kettő, rengeteg ilyen uszító jellegű megnyilvánulást láttam ahol mindig az a végkifejlet a cél, hogy márpedig minden mérnök értékes ember és minden jogász ostoba. Az, hogy valaki ostoba az nem a szaktól függ.


Ez "egy mérnök mindenhez is ért" mondat honnan pattant ki a fejedből? E logika szerint gond nélkül elvégeznek akkor egy szívműtétet, lebonyolítanak egy pert.

Nem mindemhez kell érteni középszar szinten, hanem pár területen kell nagyon jónak lenni.


Mielőtt le lennék szólva mindezt jogászként írom, rengeteg mérnökin végzett baráttal. Én mindig mondtam nekik mikor 1-2 képletüket megláttam, hogy sose lenne türelmem ilyeneket megtanulni, ők meg mindig mondták, mikor meglátták a 400-500 oldalas könyveimet, hogy nem lenne türelmük ennyit olvasni.

Felesleges uszítás csak amit csinálsz.

2023. jún. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező!


Tudod mi az az élőítélet?


Az, ami Neked van a jogászokkal kapcsolatban.


De igen, az van.

Csak éppen általánosságban adtad elő.


Sem a jogász, sem a mérnök nem ért mindenhez, és egyik se jobb vagy okosabb a másiknál.


Közbeszerzésekkel foglakozó jogászként rendszeresen dolgozom együtt mérnökökkel, bíráló bizottsági tagként, és látom milyenek.

Renndkívül magas lóról beszélnek és szemrebennés nélkül szólnak bele tölük független szakterületbe.

Legutóbb szerencsétlen a közbesz. referens csajszit, aki egyébként közgazdász, ugatták le teljesen jogtalanul.

Mikor többen is szóltunk, én, jogászként + a pénzügyes tag is, hogy nincs igazuk és vegyenek vissza, akkor meg nekik állt feljebb.

Szóval azt inkább hagyjuk, ki gondol sokat magáról....


Teljesen más a két szakma, más-más készségeket kíván az elsajátításuk és a gyakorlásuk.

Ezért az összehasonlítgatásuk is teljesen értelmetlen.


Ez kb. olyan, mintha a trabantot és a porsche - t akarnád egy napon említeni...(azonkívül, hogy mindkettő német, más hasonlóság már nem is nagyon van köztük...)

2023. jún. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

13-as vagyok, még azt hozzátenném, hogy mindkettő értékes szakma és mindkettőnek a munkájára szükség van. Kell a mérnök azért, hogy jelen világunk úgy működjön ahogy, hála a rengeteg technikai vívmányunknak amit nekik köszönhetünk.

De a jogászok munkája is kell, mert nem tudna úgy működni egy társadalom, ha szabályok nélkül kéne élnük. És ehhez nem is a mérnök ért, mert nem is kell neki, hanem ezért vannak a jogászok.

Szabályok nélkül hiába csinálja meg neked a mérnök az autót, ha azt valaki ellopja és nincs jogász/törvény aki megvédjen ettől.

Meg egy akármilyen szerződés jogügylet vagy bármi aláírása előtt azért gondolom nem rossz dolog ha ki tudod egy jogász véleményét kérni, nehogy úgy átverjenek, hogy az egész életedre kihasson.

Vagy ha ne adj isten valami történik, valaki alaptalanul megvádol valamivel amit el se követtél, akkor is egy "egyszerű gondolkodású" , "álértelmiségi" jogász fog megvédeni.

2023. jún. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!