Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes nyáron tanulgatni...

Érdemes nyáron tanulgatni vagy felesleges?

Figyelt kérdés
Első éves töri-hittan tanárszakos hallgató vagyok. Nem nagyon fogok dolgozni a nyáron, néha talán koncertekre elmegyek, de ennyi. Hogy ne unatkozzak, azon gondolkoztam, hogy átolvasnám azokat a kötelezőket, amik a jövő félévre szólnak, főképp töriből, mivel érdekel. Mert miért is ne? De sok ismerős szerint teljesen felesleges lenne, inkább pihenjek meg egy kicsit a nyárra.
2023. jún. 10. 03:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell tudnod. De ha ráérsz, unatkozol, érdekel is akkor miért ne?

Én olyan vagyok ha dolgozni kell dolgozok ezerrel ha szabin vagyok akkor meg lazulok. De ha neked van hozzá kedved azzal sincs baj. Majd érzed úgy is.

2023. jún. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan olvasd el a jövő évi kötelező irodalmakat, ez a pihenés mellé bőven belefér. Nem tudhatod előre, milyen nehéz lesz a következő két félév, s lehet, hogy ezzel mented meg magad az időzavarba kerüléstől.
2023. jún. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha te szívesen tanulsz, akkor semmi akadálya, veszteni valód nincs, de nem is kötelező, nem leszel lemaradva, ha nem tanulsz, hidd el, a többség nem fog. Az a lényeg, hogy ne vidd túlzásba, és ne erőltesd, ha nincs kedved!
2023. jún. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha érdekel, akkor foglalkozhatsz vele. Ha magamból indulok ki, nekem pl nem érné meg, mert rövidtávú memóriám van. Hajlamos vagyok 1 hét alatt elfelejteni dolgokat, pl az írásbeli és szóbeli érettségi közt 1,5 hónap telt el és újra kellett tanulnom bizonyos dolgokat, mert már ennyi idő alatt elfelejtettem.

Érdekes, mert vannak lényegtelen dolgok, amik jobban megmaradnak a fejemben, pl emlékszem mikor hol mit csináltam, mit ettem, mennyibe került stb. Pedig ezek nem annyira fontos dolgok, jobb lenne, ha az anyag maradna meg a fejemben.

2023. jún. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!