Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri hobbiból tanulgatni az...

Megéri hobbiból tanulgatni az olaszt?

Figyelt kérdés
Angol és német felsőfokúm van, spanyolul kb alap-köépszinten beszélek, illetve tanultam egy kis portugált is. Semmi különösebb célom nincs a nyelvvel, de kedvelem a kultúrát, az embereket, az egész ország nagyon szimpatikus. Mennyire bonyolult amúgy a nyelvtan? Én a spanyol miatt nagyon sok feliratot, de akár egyszerűbb beszélgetést is megértettem most Bariban.

2021. szept. 14. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
TanulGATni nem. Tanulni igen.
2021. szept. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy nem célom Olaszországban vagy olasz nyelven dolgozni. Szimplán olyan szinten szeretnék tudni, hogy turistaként elboldoguljak.
2021. szept. 14. 13:41
 3/7 anonim ***** válasza:
6%
Könnyen meg fogod tanulni, szerintem a spanyol sokkal nehezebb.
2021. szept. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A hobbi nem arról szól, hogy megéri vagy sem, hanem hogy közben jól érzi magát az ember.
2021. szept. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A hobbinak pont az a lényege, hogy nem számít, hogy "megéri" vagy sem. Nincs célja, maga a tevékenység a cél.

Szóval így a kérdés értelmetlen, hiszen ha élvezed, akkor miért ne tanulnád.

2021. szept. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért írtam azt hogy tanulgatni, mert nem célom belőle nyelvvizsgázni. Szimplán egy alapszintű beszélgetés szintjéig tornáznám fel magam, ha esetleg megint mennék Olaszországba tudjak magamnak kaját rendelni, alapbeszélgetést kezdmeényezni.
2021. szept. 16. 11:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy érdemes, vannak a neten könyvek, filmek. Nekem nyelvtanulásnál mindkettő bevált. Egy idő után már nincs szükség a szótárra. A te nyelvismereteddel gyerekjáték lesz.
2021. szept. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!