Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nehéz a szóbeli érettségi?

Nehéz a szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés

Magyar szóbeli mennyire nehéz? És az angol?

Ettől a ketőttől félek.

A magyar írásbeli nagyon jól sikerűlt, csakúgy mint a történelem.

A Matek, meg az angol sikerült egyedűl rosszabbúl, de mindkettőből áttmentem.

Mennyire nehezek a szóbelik.

Aki jól teljesített írásban, azok átt szoktak menni szóbelin?



2023. jún. 13. 11:59
 1/5 anonim válasza:
52%

Felesleges félned, ha tanultál készültél rá menni fog.

Majd írd le, hogy sikerült!

Hajrá!

2023. jún. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nagyon nehéz főleg ha semmit se tanulsz rá és síkhülye vagy :D Én annó nem igazán magoltam a tételeket de józan paraszti ésszel is 4-es lett az írásbelim a szóbelim pedig megint csak 4es lett. Angolból a legnehezebb tételt húztam ki (szakmai angol) szóval ott kb mekegtem így az 2-es lett az írásbelim 3-as de végül 2est kaptam érettsigin rá mert nem voltak meg a %-ok. Azonban sokat nem jelent mert most meg vezetői pózicióban dolgozok ahol alap és mindennapos a folyamatos angol nyelv és az elején igen voltak kisebb problémáim de mostmár meg majdnem hogy csak anyanyelvi szinten beszélem. Emlékszem osztálytalálkozón még jót röhögtünk volt angol tanárommal hogy érettségin majdnem megbuktam angolból most meg angolul én tanítom be a külföldi munkatársakat és napi szinten angolul kell beszélnem a munkahelyemen :D Szóval ne parázz a lényeg hogy menj át azt kész minél jobban rá stresszelsz annál rosszabb.
2023. jún. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%

Érdekes iskola lehet, ahol neked ilyen írással jól "sikerűlt" a magyar...

Tanulj a szóbelire. Ritkán buktatnak, de aki semmit nem tud, azt nem engedhetik át.

2023. jún. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon féltem szóbeliktől, nem szeretek felelni, mindig a szóbeli volt a gyengém. Érettségin viszont tényleg nagyon rendesek voltak, még emelten is, pedig ugye nem a saját iskolámban voltam.


Ha az írásbelik jól sikerültek, az azt jelenti, hogy már van egy jó alaptudásod, és nagyon sokat kéne rontanod, hogy ne menj át.


Az is igaz, hogy a tanárnak nem érdeke megbuktatni. Volt egy osztálytársam, pont tételt dolgoztam ki, amikor biológiából felelt, a tanárnő konkrétan a szájába adta a válaszokat. Átment.

2023. jún. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

egyedűl, sikerűl?!


És te átmentél magyarból?

Húha!!!

2023. júl. 5. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!