Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Októberben akkor csak írásbeli...

Októberben akkor csak írásbeli vizsgát kell tennem, vagy csak szóbeli vizsgát tehetek?

Figyelt kérdés

Szégyen vagy nem, de megbuktam a matek írásbelin, 12 pontom lett csak. Tény, hogy nem fordítottam rá elég időt, viszont maga az iskola sem viszonyult hozzánk támogatóan az érettségit illetően néhány pedagógus részéről. Nem voltak minőségi matematika óráim, mivel a tanárom magánéleti gondokkal küzd, ezt persze rajtunk vezette le. Óráról többször is 10-15 perceket késett (akár dolgozat alkalmával is), órán ment a telefonnyomkodás, bikini rendelés, futárhivogatás, mentális leépítés. Ez engem megviselt, és matematikából nem tudtam ennél jobb eremdényt produkálni, bár nem mintha lett volna a 100. h#lye vagy fiam, engedd el után matekozni. Furcsa, mert az elmúlt négy évben jeles tanuló voltam, matekból 4es és 5ös érdemjegyek szerepelnek a bizonyítványaimban. Igen, egy érettségi jóval másabb ez tény. Az is, hogy én sem tettem bele eleget. Minden más tárgyból 70-80% felett vagyok jelenleg, egyik emelt szintű érettségi. Töriből az összes írásbelire számonkérhető anyagot önszorgalomból, magamtól, egyedül videók segítségével vettem át. Szégyellem és rettenetesen fáj ez a szituáció. Persze sem a matek tanártól, sem osztályfőnöktől semmilyen támogatást nem kapunk most sem. Tudo tudom nem legális kiadni ezeket a tételeket meg stb, érdekes más pedagógus a jóval rosszabb tanulóknak viszont kiadja, csak legyen meg nekik, tudjanak rendesen készülni. 27en vagyunk az osztályban, 15 ember bukott meg matekból. Nem mondom, hogy diák sehol sem hibás, csak azt szeretném elkerülni, hogy bántsatok itt "kommentben". Ugyanis van egy ilyen oldal is...

Na de! Én szeretnék egyetemista lenni (tudom ott is lesznek nehézségek amiken felül kell kerekedni meg stb stb stb, ebbe ne menjünk bele) viszont a szak ahova be szeretnék kerülni alapból magas ponthatárral rendelkezik. Mivel csak egy emeltet sikerült tennem, így alapból tudom, hogy az idén ezt el kell engedjem. Ugyan ilyen magas ponthatár mellett a duplázás az ésszerű, mégsem szeretném, ha ketteske heverne az érettségimbe a többi érdemjegyem mellett. Bár ha most meglenne, nem tagadom elfogadnám, és koncentrálnék a nyelvekre, a szintemelőre amit majd tenni akarok. Azon gondolkoztam viszont, hogy nem fogok bemenni matek szóbelire. Egyrészt a jegy miatt, másrészt nem valószínű, hogy átmegyek. Októberben már csak szóbeli vizsgát tehetek, vagy ez így érvénytelen lesz, és írásbeliznem kell majd? Ennek a kimenetelnek jobban örülnék, mert akkor valószínűleg hagyom az egészet. Az elnököt is csak szidják, nem tudom akkor ennek van e értelme. Nyáron egy magántanárral felkészülök, akivel most a szóbelire is gyakorlok. Több időm és energiám is lesz, bár jobb lenne ezt inkább a nyelvekbe ölni meg a szintemelőbe. Persze lehet ez a kérdés eléggé h#lyén adja ki magát, hisz az utóbbi lenne az evidens, de már szóváltásba keveredtem emiatt, hogy nem, csak szóbelit tehetek októberben így. Szóval,mi is az igazság? Rákeresetem 1000 féle képpen, mégsem találtam róla igazán információt. Köszönöm a válaszokat, és kérlek, ne bántsatok, fáj ez nekem eléggé...



2023. jún. 13. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azzal a kovetkezmennyel jár, hogy nem lesz érettségi bizonyitvanyod. Csak tanúsítványod a masik négy tárgyról. Ősszel újra megcsinhatod, az egészet meg kell, mivel az egy masik érettségi időszak, nincs olyan, hogy atviszed a írasbeli eredményét.
2023. jún. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon fura, hogy eddig 5-ös voltál belőle, de egy kettest sem tudtál összeszedni... És ez nem annak a számlájára írható, hogy utolsó évben nem készültél rá.


Ha egy tárgyból megbuksz, akkor az egészet újra kell csinálnod. Ezt leghamarabb októberben tudod megtenni, aztán vagy jelentkezel keresztfélévre, vagy csak a jövő év szeptemberire tudsz nappalira jelentkezni.

2023. jún. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Az írásod eleje csak kifogás. Vállaj felelősséget... Nem tanultál
2023. jún. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

Senki, még csak le sem fogja szarni, hogy kettes lett a matekod (gondolom nem ilyen irányú egyetemre akarsz menni, más szakon meg lényegtelen). A hiúságod miatt szerintem ne veszíts egy évet.

Rengeteg embernek 2-3 a matekja úgy, hogy a többi tárgy 4-5 lett. Nincs ebben semmi szégyellnivaló.

2023. jún. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Maga a tanárom mondta, hogy ötös matekos is ért már el 25 pont alatti eredményt matematikából. Nem kifogás, ez a valóság. Egyedül nem tudok felkészülni a matematika érettségire, mivel nem egy olyan tárgy, amit szóról szóra be lehet tanulni. Talán az senkinek nem mond el semmit, hogy 27ből 15 bukás van, a legjobb eredmény is csak hármas? Bizony még annak is,aki kitűnő tanuló volt 12 éven át. Igen, én se készültem rá eleget, de nem tudtam hozzátenni semmit tanári támogatás nélkül. Az osztály még a vezetőség felé is jelezte a problémát, mégsem történt nagyigazán semmi. Volt olyan, aki évekig csak elbukdácsolt matekból, mégis olyan felkészítést kapott az iskolájában, hogy megírta néhány pont híján négyesre. De gondolom könnyebb belekötni a másikba. Ez az én történetem, én viselem a következményét. Lehet valaki jóval rosszabb körülmények közt megírta jóval jobbra. Ez van. De mit is vártam, manapság nulla az emberekben az empátia, vagy legalább az arra való hajlam,hogy ne kössek bele a másikba, ne okoskodjak bele a másik dolgába. Vedd fel a cipőm, csináld végig, aztán majd okoskodhatsz. A továbbiakban pedig nem érdekelnek az eme kedves és empatikus hozzászólások a témához.

Egyébként meg az elég egyértelmű volt, hogy így, ha nem megyek be/bukom azt is, akkor nem tudok egyetemre menni. Egy állításra akartam visszaigazolást vagy cáfolást.

Különben meg, akkor minek a számlájára írandó? Talán én adtam magamnak a jegyet, vagy a tanár tette elém kijavítva az általában 89-95%os dolgozatot?

Köszönöm annak az egy embernek, aki normálisan tudott a kérdésre válaszolni...

2023. jún. 13. 14:25
 6/10 A kérdező kommentje:

4/5 (és itt be is fejeztem a válaszolgatást)

Igazából csak szimplán fáj, hogy nem látom a szorgalmam és a kitartásom eredményét. De valahol igazad van, megpróbálom lehet, aztán lesz ami lesz. Köszönöm a normális választ.

2023. jún. 13. 14:27
 7/10 anonim ***** válasza:
22%
Szartál bele az egészbe. Ha tényleg érdekelt volna, már hamarabbb elerakod a munkát.Ne másokra mutogass.
2023. jún. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező; tényszerűen le lett valami írva, nem kell rögtön megsértődni... Aki az éveket 5-ösre zárja, annak minimum egy kettest KÉSZÜLÉS NÉLKÜL el kell tudnia érni. Ez is tény, és nem személyedben lettél támadva.

Hacsak nem 4 évig abból álltak a dolgozatok, hogy a négy alapműveletről kellett számot adnod, számomra rejtély, hogy akkor mi a francra zártak le téged ötösre... Ha pedig a tanárotok a két szép szemetekért osztogatja az 5-öst, nem is csodálom, hogy az 5-ös tanulók sem tudják nálatok 60%-ra megírni az érettségit.


A fellengzős önsajnáltatásodból meg nem kér senki. Ahogy az sem érdekel senkit, hogy miért nem lett meg a 25 pont. A kérdésedre pedig már választ kaptál.

2023. jún. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
12 pontos írásbelivel még mehetsz szóbelizni matekból középszinten. Javaslom készülj a szóbeli érettségire.
2023. jún. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Most júniusban, amennyiben valóban 12 pontod lett, megpróbálkozhatsz a matek szóbelivel. Ha esetleg nem sikerülne, akkor az első javító ingyenes, októberben újra próbálkozhatsz. Ha esetleg felkészítő tanárt szeretnél, keress bizalommal!
2023. jún. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!