Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hová kell fordulnom, ahol...

Hová kell fordulnom, ahol megvizsgálják, hogy diszgráfiás vagyok-e, illetve lehet-e emiatt valami könnyítést kapni nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés

Mindig voltak problémáim az írással, gyerekkoromban nagyon rossz helyesíró voltam. nem tettem különbséget a két j betű között, és sokszor nem éreztem, hogy mikor kell dupla betűket használni, pl. hosszabb.


Ma ma már ez sok gyakorlással sokat javult, de még mindig vannak azért problémáim.


Példaul még ma is gyakran előfordul, hogy a b, vagy d betűt összekeverem, illetve nagyon oda kell rá figyelnem, hogy helyesen írjam.

A jobb és bal oldalra is erősen koncentrálnom kell, ha nem akarom eltéveszteni.

Azt olvastam, hogy ez is a diszgráfiának a jele.

Továbbá gyakran kihagyok betűket az írásomból.

Az írással a nagytatámnak is volt problémája, meg egy másik rokonomnak is.

Apukám is nagyon rossz helyesíró volt.


Úgy érzem, hogy ez hatással lehet a nyelvtanulásomra.

Pl. a német helyesírással vannak bajaim.


Az a baj sokszor, hogy pl. fél óra van megírni mondjuk egy német önéletrajzot, hivatalos levelet a vizsgán. Én egy ilyen levelet magyarul is egy óra hosszáig írok, hogy biztos ne legyen benne hiba, és hogy koncentrálni tudjak azokra a potenciális hibalehetőségekre, melyek az írási nehézségeim miatt vannak.


Ezenkívül a kapkodás miatt, itt is gyakran kihagyok betűket.


Ezek ellenére én le szeretnék nyelvvizsgázni, mert fontosnak érzem, de jó lenne, ha a diplomámat megkaphatnám, és a munka mellett (szakmai munka), még mondjuk két évig tanulhatnám a nyelvet.


Attól félek, hogy azért, mert nehezebb megszerezni a nyelvvizsgát nekem, én már örökre betanított munkás leszek.

Mival ha elkezdek betanított munkásként dolgozni, hogy saját lábra álljak, abból nem hiszem, hogy futná további nyelvtanulásra, mivel 3 hónap 100.000 Ft ba került és így még 2 év olyan 1 millióba kerülhet.

Ezért szeretnék tanulás közbe is a szakmában dolgozni, illetve próbálkozni ezzel, hogy valamivel többet kereshessek. Illetve, hogy közbe gyakorlatom is legyen.


2010. okt. 12. 08:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon találsz bővebb információt:

[link]


Arra is ügyelj, hogy egyes vizsgahelyeknél van kitétel arra, hogy mennyire lehet régi a szakvélemény, vagy hogy hány évesen készült, mint pl. itt is [link]

2010. okt. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!