Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Okj-s merlegkepes konyveloi...

Okj-s merlegkepes konyveloi vegzettseggel lehet valamire jutni?

Figyelt kérdés

Eleg valamire egy okj-s papir? Felvesznek ezzel dolgozni valahova?

Sikeres vizsgat kovetoen mi az elso lepes, ha valaki szeretne elhelyezkedni?

Milyen kezdo fizesere helyet szamolni?

Koszonom szepen a valaszokat.



2023. jún. 15. 21:26
 1/10 anonim válasza:
68%
Igen, könyvelőre mindig van szükség, majdnem mindenhol. De miért így állsz, hozzá? Végezd el, ha úgyérzed ez való neked. Ha pedig megvan, akkor szépen jelentkezel egy álláshirdetésre.
2023. jún. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Kevés olyan irodai jellegű okj van, amire azt mondom, hogy ér valamit (egyébként az új szakképzési rendszer szerint már ez sem okj), viszont ez sokat ér. Egy jó könyvelő többet keres, mint sok diplomás, és kapkodnak is sok helyen a tényleg jó könyvelőkért. Ha még valamilyen közgáz Bsc-t is megcsinálsz hozzá, akkor még jobban érvényesülsz sok helyen.
2023. jún. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és eleinte gyakorlatot kell szerezned, itt még egy kicsit szűjös a keret, később emelkedik a fizetés. Először még úgy tudom pl. vállalkozásoknak nem könyvelhetsz, amig nincs meg asszem 3 év gyakorlatod (ebben nem vagyok biztos, hogy ennyi). Ha megvan a szükséges gyakorlat, onnantól önállóan, evyéni vállalkozóként is csinálhatod.
2023. jún. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Lehet. Sok lehetőséget megnyit előtted, de azzal már neked kell élned. Erre a szakmára hatványozottan igaz az, hogy neked kell dolgoznod, mert a papír nem fog helyetted pénzt keresni. Ha folyamatosan tanulsz, képzed magad, akkor már 5-6 éven belül is sikeres tudsz lenni akár alkalmazottként, akár vállalkozóként, de ezek hiányában a papír csak arra lesz jó, hogy egy képzettebb adatrögzítő legyél, és ne GBM+10 ezret keress, hanem GBM+15-öt.
2023. jún. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1-es,

Hogy allok hozza?🤔

2023. jún. 15. 22:32
 6/10 anonim válasza:
0%
Hát alapból mi az a kérdés, hogy felvesznek e valahova? Ez rajtad múlik, a szakmán kevésbé, egy értékes embert mindig talál munkát független a szakmájától.
2023. jún. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A kerdes arra osszpontosult, hogy ebben a szakmaban egy okj “papirral” jutni lehet-e valahova?

A legtobb embernek foiskola, kozg diploma, szamvitel kepesites, stb…ezekhez kepest az okj eltorpul. Csak amiatt erdeklodtem, hogy egy okj vegzettseg eleg-e ahhoz, hogy valaki a szakmaban dolgozhasson idovel egy tisztes fizuert.🙂

2023. jún. 15. 22:45
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

Könyvelő irodába el tudsz menni vele esetleg KKV-hoz, multik és SSC-k diplomát szoktak inkább kérni.

Végzés után jelentkezz minél több helyre aztán gyakorlatot kell szerezni. Ha van 3 év igazolt gyakorlatod regisztráltathatod magad mint mérlegképes könyvelő és akkor fogadhatsz saját ügyfeleket is.

Elején nem jó a fizu, garantált bérminimum körül szoktak a könyvelő irodák fizetni teljesen pályakezdőknek, jobb fizetést úgy tudsz elérni ha az irodában feljebb kerülsz a ranglétrán vagy ha másod/főállásban saját ügyfeleket szerzel. Ha viszont egyéni vállalkozóként akarsz majd érvényesülni az adótanácsadó képzést én javasolnám még hozzá, elég kevés az az adózási ismeret amit a mérlegképesen leadnak.

2023. jún. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Második válaszom nemtom melyik nyomorult pontozta le, amit leírtam az személyes ismerettségemből eredő tapasztalat. Persze itt a sok frusztrált szerencsétlen csak ész nélkül nyomkod.
2023. jún. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindenki segitseget :)

9-es, nem en voltam🙂

2023. jún. 16. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!