Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes szoftvertesztelő...

Érdemes szoftvertesztelő tanfolyamot elkezdeni vagy kellő lelkesedéssel autodidakta mód is működhet?

Figyelt kérdés

Mivel az ISTQB vizsgára fel lehet készülni intézmény nélkül is, ezért úgy látom, hogy nem feltétlen kell iskolában végig járni az utat.


Viszont egy tanfolyam 500e ft -1,5M Ft között van. Nem tudom, hogy tud-e annyi pluszt nyújtani, minthogy önállóan, kellő lelkesedéssel elkezdi az ember csinálni?


Nagyon érdekel a terület és nem a pénz része mozgat meg. Át szeretném képezni magam és úgy érzem közel áll hozzám. Ha van értelme akkor egy iskolát is elkezdenék, de ahogy elnéztem nagyon sok kurzust lehet már online kisebb összegekért megvásárolni, valamint a youtube is tele van magyar és angol nyelvű oktatási anyaggal.


2023. jún. 16. 14:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"2023-ban évente 15 000 ember jelentkezik egyetemi képzésekre és mellette több 10 000 ember próbálkozik egyéb módon - bootcamp, FOKSZ, OKJ, autodidakta stb..."



Nem jelentkeznek 15 ezren, másrészt annak a töredéke végzi el vagy tud elhelyezkedni.

A 70% kb gatya.

A többi marhaságot nem is kommentelem.


Persze 😂😂😂😂


Életedben nem voltál te HR 😂😂😂


FOKSZ 😂😂 Jó hogy nem FOX 😂

2023. jún. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Jah, de azért még valamit leírok.

2010-ben lehet kevesebb programozó volt, de kisebb volt a piac is.

Most oké, hogy többen vannak, de a munka is több, illetve kb 30%-os bővülés várható.

2023. jún. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Nem jelentkeznek 15 ezren"


2023 szeptemberben induló top 15 szak között szerepel többek között:

mérnökinformatikus - 6666 fő

programtervező informatikus - 4918 fő

gazdaságinformatikus - 4620 jelentkező


Forrás: [link]


Igazad van valóban nem 15 000, hanem 16 204 jelentkező, aminek ha a 70%-a végzi el az 4861 ember. És ebben nincs benne a Bprof, üzemmérnök informatikus képzés, FOSZK, Bootcamp, gyorstalpalók, autodidakta emberek plusz akik más szakokról (pl: matek, fizika, data science) helyezkednek el IT szektorban. Valamint CSAK a szeptemberi egyetemi képzésre jelentkeznek ennyien, a februárban induló az szintén nem kevés ember.


"Életedben nem voltál te HR 😂😂😂"


Nem tudom hogy esetleg nehézséget okoz az értő olvasás vagy ezt miért hangsúlyozod ki, mivel egy szóval nem mondtam hogy valaha HR voltam. Én egy multiban dolgozok senior pozícióban ahol a HR-es szakemberek dolga a jelentkezők szűrése adott paraméterek alapján (diploma, nyelvvizsga, szakmai tapasztalat, szakmai tevékenység) majd kiválasztani pár embert akik az önéletrajzuk alapján a legalkalmasabbbak tűnnek a pozíció betöltésére. Na én ezeket az embereket szakmai interjúztatom mivel nem a HR osztályos hölgy fogja megállapítani, hogy a jelentkezőnek megfelelő szinten van-e a technikai készsége a pozíció betöltéséhez, hanem egy szakmabeli.


Ha ennyit sem tudsz hogy hogyan zajlik egy kiválasztási folyamat nem csak azt kérdőjelezem meg hogy nem vagy kompetens szakember de azt is hogy egyáltalán életedben nyertél felvételt bármilyen IT-val kapcsolatos munkakörbe.


"2010-ben lehet kevesebb programozó volt, de kisebb volt a piac is."


Igen csak a növekedés aránya nem mindegy, mert a munkahelyek száma jó ha duplázódott míg a jelentkezők száma megötvenszereződött.


De továbbra sem szeretnék senkit eltántorítani viszont mielőtt hatalmas lendülettel beleinvesztál bárki is több millió forintot egy karrierváltó továbbképzésbe azért jobb tisztában lenni a piaci viszonyokkal, nehogy utólag jöjjön a döbbenet hogy egy cégnek sem fog kelleni.

2023. jún. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ennyi erővel számold bele az informatika tanárt is, meg a matematikust is meg az ízét is, mert így akkor sokkal jobbak mutat.

Csak megint elfelejted, hogy ezzel nő a piac is meg a munkahelyek száma.


"mert a munkahelyek száma jó ha duplázódott míg a jelentkezők száma megötvenszereződött."


Na, ha szerinted a munkahelyek száma csak duplázódott, akkor te nem ezen a bolygón élsz 😂😂

Év vicce!!!!


Csak tudnám, hogy akkor az az 50* jelentkező hol dolgozik, több ezer diplomás, akikről beszélsz.

Saját magadnak mondasz ellent.

2023. jún. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!