Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha még 29 évesen...

Mit tegyek, ha még 29 évesen se tudom, hogy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Előre tudom, hogy sok troll majd jól betalál, és kiéli rajtam a saját frusztrációit, kötekedik, és szétolt majd, és megpróbál sárba döngölni, ahogy ez itt szokás újabban a közoktatás kategóriában, meg úgy mindenütt ezen az oldalon, én ennek ellenére megírom a problémám, mert vannak itt azért értelmes válaszolók is, akiknek nem célja, hogy egy anonim fórumon erősködjenek és vagánykodjanak egy szintén anonim válaszolóval.


Szóval elvégeztem egy okj-t, elkezdtem dolgozni, elvégeztem egy alapszakot is. Jelenleg is dolgozok, viszont mennék mesterképzésre is, csak fogalmam nincs, hogy ez az irány való-e nekem, mint amit végeztem, és hogy merre menjek tovább. Jelenleg közigazgatásban dolgozok, a munkám nagyon jól végzem, ilyen irányú a végzettségem is, meg vannak elégedve velem. Csak igazából annak ellenére, hogy nagyon jó vagyok a munkámban, utálom csinálni. Sokféle feladatot meg tudok oldani, sok rendszert kezelek közigen belül, amikhez sokan nem értenek. Azt látom a többieken, hogy senkinek nincsenek ambíciói, mindenki állandóan kedvetlen, nincs kedve senkinek semmihez, lassan dolgoznak stb. Régóta gondolkozok, hogy mást kellene csinálnom, csak fogalmam nincs hogy mit. Igazából, hogy őszinte legyek, mivel anonim fórum ki merem írni, amit gondolok. Tulajdonképpen semmire se tudom azt mondani, hogy úgy érdekelne komolyabban, vagyis minden érdekel egy felületes szinten, csak elmélyülni nem szeretek semmiben. Mondják sokan, hogy a szaktudás, hogy valamihez komolyabban érteni mennyire érték, pl. egy pénzügy-számvitel vagy bármi. Én igazából egyik területen se szeretek elmélyülni, mindennek csak a felszínét akarom megérteni, hogy lássam az összefüggéseket, értsem, hogy mi miért van stb. Ha azt mondaná valaki, hogy közgazdász legyek, az is csak addig érdekel, hogy lássam mennyi a bevétel és kiadás, min lehetne csökkenteni stb. Én mélyen nem ülnék le grafikonokat elemezni, meg kockázatelemzést stb. csinálni. Jogi területen is csak a polgári és a büntetőjog érdekel, engem közigazgatási, meg eljárásjogok nem vonzanak, meg elméleti tárgyak sem.


Meg igazából ilyen irodai munka hosszútávon már nem is nagyon vonz. Tényleg úgy vagyok, hogyha bele vagyok kényszerülve, akkor tisztességesen megcsinálom, mintha érdekelne, és igyekszek maximumra törekedni, mégse mondom, hogy élvezem, annak ellenére, hogy megcsinálok bármit.


Szóval fogalmam nincs hosszútávon mit tudnék csinálni. Az ilyen utazós munkákat ideig óráig élveztem, amikor utazni kell sokfele valamilyen ügyben, viszont amikor egy héten már három ilyen volt, hogy menni kellett valahova az is fárasztó volt.


Hogy őszinte legyek már az alkalmazotti munkát, mint olyat kérdőjelezem meg úgy általába véve. Mindenki reggel 6-kor felkel, reggelizik, elkészül, munkába megy, ott kihúz 8 órát, hazamegy, vacsorázik, pihen kicsit, este fürdés, majd alvás, hogy reggel minden kezdődjön előlröl. Tudom, most vmi siránkozó semmirekellőnek tűnök valszeg sokak szemében, pedig ez egyáltalán nincs így, mivel még az általam utált munkàt is maximalizmusra törekedve végzem. Csak igazából elgondolkodtató, hogy mennyire érdemes ezt csinálni. Már mesterszakot se azért csinálnék, hogy ezzel dolgozzak, mert már ebbe se nagyon hiszek, hogy érdemes, vagy ez a módja, inkább csak hobbiként tekintek a tanulásra is. Ezt az igazgatási területű BA szakot is csak azért csináltam, hogy valami fogalmam legyen a közigről, jogról, hogy ezt valahol később hasznosíthassam. Vállalkozáson is elkezdtem gondolkodni, csak erre is anyagi és energiabefektetés kellene, és mai világban kiszámíthatatlan, viszont, ha a pénzen nem múlna, inkább nyitnék valami kulturáltabb kocsmát vagy szórakozóhelyet, ott el tudnék mozogni. Ebből kifolyólag a turizmus-vendéglátás szakon is elgondolkodtam, hogy jó lehet egyet elvégezni, hàtha adna valami tudást, esetleg valami szakirányú továbbképzés stb.


Szóval nem tudom van-e még ennyire tanácstalan ember, bár olvastam ennél sokkal kacifántosabb kérdéseket is, szóval volt itt már minden, ez még a kevésbbé gáz kérdések közé tartozik. Van más is ilyen helyzetben? Vagy ez normális?


Én tényleg nem is értem, sokan gimibe elhatározzák, hogy ők orvosok, mérnökök, közgazdászok stb. lesznek, és tudják, hogy ez érdekli őket. Ez ennyire egyszerű lenne? Én gimi után négy évvel mentem egyetemre, mert akkor tudtam valamit megjelölni, amivel akkor is úgy voltam, hogy nem ez érdekel, de jó lesz valamire. Sose értettem, hogy milyen közegben kell ahhoz valakinek felnőnie, hogy határozott elképzelése legyen, hogy mit szeretne. Nekem sose volt határozott elképzelésem, amire minden helyzetben azt mondtam volna, hogy ezt akarom. Hozzáteszem, mindig is 4-5-ös tanuló voltam, egyetemen is maximumra törekedtem mindig. Kicsit olyan művészléleknek tartom is magam valahol. Szóval tényleg tanácstalanság még így is, hogy már évek tapasztalata van bennem ezen a területen is. Valaki van még így? Mit javasolnátok, ha egyáltalán van erre valami ötlet?



2023. jún. 17. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg. Én 40 évesen sem tudom.
2023. jún. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

"Tulajdonképpen semmire se tudom azt mondani, hogy úgy érdekelne komolyabban, vagyis minden érdekel egy felületes szinten, csak elmélyülni nem szeretek semmiben. Mondják sokan, hogy a szaktudás, hogy valamihez komolyabban érteni mennyire érték, pl. egy pénzügy-számvitel vagy bármi. Én igazából egyik területen se szeretek elmélyülni, mindennek csak a felszínét akarom megérteni, hogy lássam az összefüggéseket, értsem, hogy mi miért van stb."


Abszolút így vagyok én is. Valahol minden érdekel, kb 20 szakkört kipróbáltam gimiben, egyedül a tánc és a színjátszó mellett tudtam kitartani, mai napig nagyon szeretem és csinálom, de nem akarnék ilyen körben dolgozni, mivel megélni se nagyon lehet belőle, ráadásul nagyon kiszolgáltatott munkaviszonyok mellett, annyira meg nem vagyok szerelmes belé, hogy ezt elviseljem.


2020-ban érettségiztem, elmentem szabadbölcsészetre, 1 év után ott hagytam, aztán elkezdtem egy táncos okj-t, ami annyira rossz színvonalú volt, hogy be se fejeztem. Idén ősszel elkezdtem egy programtervező informatikus felsőoktatási szakképzést, hogy ha már nem tudom mit akarok, legalább pézem legyen, de az első félévet sem bírtam ki.


Arra jutottam, hogy nem tudnék egy szakmában dolgozni egy életen keresztül, nem fogok olyan állást találni valószínüleg, ahol jól érzem magam és hosszútávon is élvezem. De rövid távon azért tudnám. Vagy lehet tudnék egy szakmában dolgozni, de egy munkahelyen lehúzni 10 évet, na azt nem hiszem. Nagyon sok minden függ a munkáltatótól, lehet, ugyanaz a münkakör 2 cégnél, az egyikbe belehalsz, a másikat mégis élvezed, mert jó a csapat. Lehet csak új légkörre lenne szükséged.


Nem tudom, milyen anyagi helyzetben vagy, mennyire muszály és mennyit kell dolgoznod ahhoz hogy megélhess, vannak-e gyerekeid, mire költesz. De gondold át, hogy mire költöd el a kereseted és miért. Azért költesz talán bizonyos dolgokra többet, hogy jutalmazd magad, mivel kimerült vagy és nem is élvezed a munkát. Meg tudnál élni félállásból esetleg? Hogyan, miről kéne lemondani? Megéri erről lemondani annak érdekében, hogy több szabadidőd legyen? Sokszor a legkissebb költségek jelentik a legnagyobb terhet. Minden nap egy kávé munkába menet, vagy egy szelet csoki hazafelé. Vagy kocsmázni, bulizni mondjuk bizonyos rendszerességel. Nincs időm, ezért abba a boltba megyek, ami közel van, nem oda ahol olcsóbb. Mit, hol éri meg venni. Inkább szezonális, akciós termékek fogyaztása, vásárlása, ahelyett, amihez kedvem lenne.


Lehet, hogy feleslegesen írtam le ezeket és te is figyelsz erre magadtól. Én például nemrég kezdtem el gondolkozni ezeken, észre sem vettem, mennyi pénzt elköltök felesleges dolgokra, pl. buliban, közeli kisboltban. De az is igaz, hogy régebben szükségem volt a kocsmára, a bulira, nem akartam volna róla lemondani, most már nincs rá szükségem.

De mindenesetre gondolkozz el, mi a fontos számodra, a szabadidő, hogy jól érezd magad, hogy tanuljál, vagy a pénz, egy bizonyos életszínvonal, bármit lehet itt még sorolni.


Tanulni mindig érdemes szerintem, ha élvezed és hobbi számodra, merj kipróbálni akár teljesen különböző okj-ket, tanfolyamokat, egyetemet, online is sok mindent ki lehet próbálni. Nyelveket nagyon megéri tanulni, lassan többet számít, mint a diploma, vagy ha nem is, akkor is egyre fontosabb.


Anyukám tanárként dolgozik, szereti, de ha csak bejárna leadni az óráit egyetemre szerintem nagyon unná. Majdnem minden évben elmegy valami tanfolyamra, egyetemre, továbbképzésre. Azt hiszem kb 8 diplomája van. Szarul keres, de jól van, mert állandóan tanul mellette és ezt élvezi. Persze apukám és nagypapám nélkül, ebből nem tudnánk megélni.


Szerintem jó, ha sok minden érdekel. Merj nyugodtam bármikor szakmát, munkát, munkahelyet váltani! Én most éppen ott tartok, hogy jelentkeztem matematika alapszakra, de már nem is azokra az egyetemekre akarok menni amiket megjelöltem.:D Szóval marad a matek, csak kitörlöm a jelentkezéseket és pótfelvételin jelentkezem. Azért döntöttem emellett, mert egy olyan tudás, végzettség, amire egy kis rátanulással sokféle helyen, munkakörben el lehet helyezkedni, szinte mindennel összefügg valamilyen szinten. Szerettem a matekot, de soha nem gondoltam volna, hogy fogok ide jelentkezni, féltem is tőle, nem is tudtam mire lehetne használni. Hát bármire.:D A tehetség meg jó ha van, de szorgalom nélkül semmit nem ér, mindent gyakorolni kell. Lehet ezt sem fogom évezni, ha elmélyedek benne, de megpróbálom. Ha ez nem is, vannak szerintem más szakok is, amik többféleképpen alkalmazhatóak.


Gondolj végig mindent, próbáld ki, amennyire lehetséges. Nekem az lett a célom, hogy home office-ban tudjak majd dolgozni és egy kis házikóban elchilleljek egy erdő közepén. Illóolajokat is lehet webáruházon árulni home office-ból, ilyen állást is láttam.


Telkeket lehet már egész olcsón is venni, szigetelt jurtát építeni a legolcsóbb, nagyon hangulatosak, aludtam párban. Nem kell attól még nomád életet sem élni, hogy jurtában laksz egy telken messze a várostól, home officecal, laptoppal, autóval minden megolható. Nyilván messze van mindentől, de engem nem zavarna. De házat bérelni egy kis faluban is sokkal olcsóbb.

2023. jún. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A 10 evvel ezelotti magamat latom ebben a kerdesben. Nem lehet, hogy kicsit kiegtel mindenben? Vagy esetleg tulporgeted az agyadban ezeket? Honnan tudod, hogy xy dologhoz nem ulnel le, mikozben nincs is ralatasod? Ha nyitnal egy kocsmat, akkor miert nem probalsz szerencset a vendeglatasban? Miert nem valtasz, ha utalod a munkad?

Tegyel fel konkretabb kerdeseket magadnak. En kicsit sok ellentmondast latok a megfogalmazott gondolataidban.


“Én igazából egyik területen se szeretek elmélyülni, mindennek csak a felszínét akarom megérteni, hogy lássam az összefüggéseket, értsem, hogy mi miért van stb“


Nem tudom nalad mit jelent az elmelyules, de nem pont az elmelyules hozza az osszefuggesek felismereset, meg azt, hogy erted hogy mi miert van?


Illetve irod, hogy utalod a munkad, de nagyon jo vagy benne. Egy csomo rendszert kezelsz, amihez masok nem ertenek. De akkor ez is mi, ha nem elmelyules?

2023. jún. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én se tudom
2023. júl. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!