Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tegyek le a manuális váltoról...

Tegyek le a manuális váltoról 3 sikertelen forgalmi vizsga után és inkább csináljam meg autonatára vagy ez hülyeség?

Figyelt kérdés

1 vizsgán jogosan buktam benéztem az egyirányú utca táblàt és jobbról kanyarodam be balra.

2. Vizsgán el rontottam a parkolást.

3. Vizsgán már meg volt minden és mentünk volna vissza amikor egy szűk kétirányú utcában szembe jöttek velem és le kellett húzódni és túl közel mentem a parkoló autóhoz hogy a szemből jövő el férjen mellettem mert annyira nem volt hely és sajnos ezzel veszélyhelyzet teremtettem. Itt is én voltam a hülye. Itt mondjuk a vizsgabiztos normális volt el magyarázta hogy szerinte még gyakorolnom kell az autó paramétereinek az érzékelését és a kuplung használatom is bizonytalan. Ezért gondoltam az automatára. Hátha azzal könyebb. Tudom a hátrányát de nagyon kell az a jogsi. Kisgyerekkel vagyok és nehéz buszozni vele vagy éppen apukára várni hogy mikor visz el minket kirándulni. Nem is várom el tőle hiszen annyit dolgozik.



#B kategória #kisgyerekes anyuka #Automata vagy rendes váltó
2023. márc. 10. 11:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

A leírásod alapján nem a váltón múlt a dolog.

De ha úgy érzed, hogy automatával jobban tudnál figyelni és sikerülne, akkor hajrá.

2023. márc. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Felesleges. Automatánál is ugyanúgy benézted volna nem?
2023. márc. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 nemaRendőrség ***** válasza:
95%

Ezeket a hibákat nem nagyon lehet visszavezetni arra hogy a kuplungra figyelsz/induláson izgulsz.


De tudsz kérni automata kocsit használó oktatótól időpontot, mész vele vagy 2 órát és kiderül

2023. márc. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
A kuplung és váltó kezelés az autóvezetés elenyésző részét teszi ki. Ha nem megy a vezetés, akkor többet kell gyakorolni, de automatára váltás nem fogja megoldani a problémát. Ez egy tudatalatti, reflexszerű tevékenység, gyakorlás az egyetlen megoldás. Valaki gyorsabban belejön, valaki lassabban, de kiskapuk nincsenek, csak gyakorlás van.
2023. márc. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Mi köze a hibáidnak a váltóhoz?
2023. márc. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Egyik hibázásodnak sincs köze a váltóhoz. Ha automatán csináltad volna ugyanúgy elkövetted volna ezeket. Lehet hogy automata váltósnál nem kell annyira figyelni meg nincs kuplungolás stb... csak ha belegondolsz a dologba akkor ezeket mármint váltás, kuplung kezelést csináltad rendesen tehát ez nem ok a bukára, és nem kell magyarázni sem hogy plusz dologra figyeltél mert ez olyan dolog amihez ha hozzászoksz hogy használni kell akkor ez nem igényel plusz figyelmet.


Persze ha neked ez alapból nehezedre esik hogy váltnai kell, kuplungolni stb... akkor már egy sima elindulás is gondot okozott volna. A parkolást gondolom nem emiatt rontottad el.


Meg ha automatán vizsgázol akkor csak olyan autót vezethetsz és venni sem olyan egyszerű mert vagy sikerül vagy nem, sokkal több probléma van vele, mint a manuálisokkal, lehet hogy kényelmesebb ez főleg városi közlekedésre igaz, de országúton, pályán már nem az igazi, de ez csak az én véleményem.

2023. márc. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%

Inkább SEMMIT ne.

Automatával nem kanyarodsz be az egyirányúba visszafelé? Dehogynem!

2023. márc. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 nemaRendőrség ***** válasza:
79%

@7


Egyirányú utca rossz oldaláról kanyarodott, ez azért elég általános hiba (sajnos).

2023. márc. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Ezeket a hibákat akár a szomszéd nénire is rá lehetett volna kenni, annyi közük van a manuális váltóhoz. Többet kell gyakorolni a közlekedést és előbb-utóbb menni fog.
2023. márc. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

Ha bedöglesztés miatt buktál volna meg, akkor lenne értelme.

De a parkolási képességeiden nem fog segíteni az automata...

2023. márc. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!