Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen pótfelvételin csak...

Egyetemen pótfelvételin csak azokból az egyetemekből és szakokból választhatok, amit a februári jelentkezésnél megadtam, vagy ott beírhatok olyat is, ami akkor nem szerepelt a listámon?

Figyelt kérdés

Illetve még az a kérdésem, hogy pótfelvételin a ponthatárok lejjebb mennek? Vagy ugyanannyi, csak önköltségesen vesznek fel?


Meg még egy kérdés, ha önköltségesre is vesznek fel, van esélyem átkerülni államilag támogatottra? Néhány egyetemnél tudom, hogy van rá lehetőség év közben, csak nem tudom, hogy mindenhol így megy-e, vagy egyetem választja.


Köszi előre a válaszokat, most kicsit elbizonytalanodtam az érettségimben, így legalább ezeket jó lenne tudni!



2023. jún. 18. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg államira is bejuthatsz. De inkább csak fizetősre. Igen, át lehet kerülni államira önköltségesről. De nem évközben. (Vagyis nálunk Debrecenben évközben nem lehet). De ehhez az kell,hogy valaki kiessen az államisok közül és te nagyon jó átlagot teljesíts.
2023. jún. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pótfelvételi csak egy képzést jelölhetsz meg, de az teljesen mindegy, hogy az előtte lévő általános felvételi során megjelöltekből választasz vagy teljesen új képzést jelölsz meg.

Pótfelvételire akkor jelentkezhetsz, ha az általános felvételi során megjelölt képzések közül sehova nem vettek fel, vagy nem is jelentkeztél egyáltalán.

A meghirdetett szakoknál a tavalyi pótfelvételi volt bőségesen állami ösztöndíjas képzés is az önköltségesek mellett, bár mondjuk nem feltételnül a legnépszerűbb képzésekre igaz ez.

Arra számíts, hogy a pótfelvételi során a ponthatárok nem lehetnek alacsonyabbak, mint az általános felvételinél, szóval ha egy képzésre a ponthatár mondjuk 432 pont volt, akkor az a pótfelvételi sem lesz alacsonyabb.

2023. jún. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Nem, ennek semmi értelme nem lenne, hiszen nem lehetnek alacsonyabb a ponthatárok, így ha rendes eljárásban nem vettek fel, akkor már pótfelvételin sem fognak.
2023. jún. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Közben rájöttem, hogy a pontok nem mehetnek lejjebb, csak én én az államilag támogatotthoz néztem a pótfelvételis pontokat, ami ugye magasabb mint az önköltséges. De az önköltséges meg mindig alacsonyabb
2023. jún. 19. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!