Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pótfelvételin meghirdetnek...

Pótfelvételin meghirdetnek informatika, mérnökinformatika szakokat?

Figyelt kérdés
Szituáció: Első éves egyetemista vagyok, és egy éve külföldön tanulok közgazdaságtant dániában. 492 ponttal jelentkeztem, és még az első félévben nem zavart annyira hogy a közgáz könnyebb volt mint ahogy azt elképzeltem. Lassan egyhónapos karanténban úgy döntöttem, inkább váltanék és ezt Budapesten tenném meg hiszen ott vannak a barátaim ( nagyrészt emiatt ). Erre persze Februárban kellett volna gondolnom... Az hogy önköltséges nem probléma, tudok magas átlagot produkálni. Valami értelmes dolgot választanék, leginkább a címben jelölteket. BME-n, ELTE-n meghirdetik ezeket a szakokat az augusztusi körben? Esetleg van bármi más lehetőség ahogyan le lehet adni jelentkezést? ( ha ilyen magas pontszámmal rendelkezem?)

2020. ápr. 15. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha maradnak üres helyek, akkor igen, de ezt így előre nem lehet megmondani. Tavaly például nem volt pótfelvételin ilyen szak.
2020. ápr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyébként azt tudni kell, hogy sok külföldi egyetemen az első év az mindig egy szoktató, könnyes bevezető év.

Bár én informatikát tanulok Angliában (másodéves), de a matek és a programozások ellenére is, az első év majdhogynem tényleg könnyű volt. Átlagban a legjobb minősítést kaptam arra az évre.

Most második évben pedig... Maradjunk annyiban, hogy már most sajnálom a mostani elsősöket, hogy mi fog rájuk várni. Nem egyszer előfordult, hogy egy-kettő elsőéves a jó jegyeiket ecsetelgették, mi meg csak mosolyogva hallgatunk és várjuk, hogy vajon 1 év múlva mi mondanivalójuk lesz a számunkra :)


Első évben nem is kellett megerőltetnem magam, időm is rengeteg volt. Most második évben szinte vért izzadva lehet betartani minden határidőt, és bármilyen jónak is hiszed a munkád amit benyújtasz, kapsz rá egy teljesen átlagos/gyenge minősítést, mert az előadók minden lehetséges hibádba belekötnek a beadandóidban. (Még ugyanazok az előadók is sokkal nyersebbek és szigorúbbak javításoknál a második évben)

Szerintem hatalmas különbség van a 2 év között.


Én azt ajánlom neked, hogy még ne hagyd ott Dániát, hisz még majd csak most a második évben fogtok elkezdeni igazán tanulni.

Arról nem is beszélve, hogy lehet újra kéne kezdened a képzést a magyar egyetemen, ami akárhogy is nézzük, de 1 év pazarlás az életedből.

2020. ápr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja hogy másik szakra mész mint amin most vagy. Akkor az utolsó bekezdésem vedd semmisnek.
2020. ápr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jah ugyanez 😅 maximumokat írtam első vizsgákon és így eléggé elgondolkoztam, hátha rossz helyen vagyok. Amúgy melyik egyetemre jársz?
2020. ápr. 16. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!