Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lénárt Gergely vegyészmérnök...

Lénárt Gergely vegyészmérnök emelt szintű kémia érettségi anyaga elég a vizsga letételéhez?

Figyelt kérdés
2023. jún. 18. 13:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Kémia emelt szintű vizsga
2023. jún. 18. 13:36
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

De még mennyire. Sőt, nem csak a letételéhez, hanem akár 90% körüli eredményhez is elég. Legjobb választás ha hozzá fogsz járni.

Számolási példatára hiánypótló, milliószor jobban lehet belőle készülni mint az Ötösöm lesz-ből. De a tankönyvéről is hasonlóan pozitív véleménnyel vagyok, szerintem sokkal érthetőbb, logikusabb mint mondjuk a Villányi. Ha becsületesen megcsinálod az összes feladatát, akkor garantált a siker.

2023. jún. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocs kérdező, de privátban nem szoktam visszaírni. Ha további kérdéseid vannak, akkor itt tedd fel és szívesen válaszolok.

Annyit azért megelőlegeznék a privátban írt kérdésedre, hogy az emelt kémia nehéz és nem elég csak átnézni a mások által kidolgozott megoldásokat. Le kell ülni és az összes feladatot meg kell oldani ha jó eredményt szeretnél elérni. Nem elég csak magolni az elméletet, meg kell érteni az összefüggéseket. Befektetett munka nélkül ne számíts sikerre. Lehet akármilyen jó jegyzeted, ha te nem raksz bele energiát, akkor akár ki is dobhatod a kukába.

2023. jún. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Vigyázz a gyakorin illetve a Lénàrt-féle fb csoportban való érdeklōdéssel.Itt szerintem maga Lénárt Gergely válaszolgat(nagyon gyanús az öntömjén,illetve hogy nem privátban akar írni,hanem hogy mindenki lássa,menjen a híre),az fb-n pedig a tanítványai,akiket szépen megkér a reklàmozásra.

Most szeretném leszögezni,hogy nem rossz a rendszere,én annó a Magisternél tanultam tōle,ahol elvileg már nem tart elōkészítōket,csak magànban vállal tanítványokat.Az írott tankönyve és példatára is rendben van(könnyū követni),tulajdonképpen én is javasolnám "szakmai" oldalról,rendesen fel lehet vele készülni érettségire,mellé nem lōsz vele,ha rászavazol.

Ami nekem nem tetszik,hogy lehúzós.Egyébként nem ō egyedül,mostanában többen is vannak,akik keményen rámentek az emelt kémia (és biológia) érettségi okozta frász kihasználására(lvlmeup,biokemonline),és nem gyenge árat szednek le ezért a vizsgára készülōrōl.

A személyes véleményem az,hogy annyival nem jobb,mint amennyivel több pénzt hagysz ott.Hacsak nem a SE-ÁOK a cél,70-80% kémia bárhova elég,annyit meg kis túlzással bármilyen tankönybōl,Villányis,mozaikos,feladatmegoldós,stb el lehet érni.(Egyre több van a piacon,szóval érdemes végignézni a lehetōségeket egy Fókusz könyvesboltban vagy neten).

Lénárt Gergely "fōállású" emelt kémia felkészítō tanár,tulajdonképpen nem csoda,hogy nem a csillag szemekért csinálja,de ha nem vagy eleresztve anyagilag,amikor a felkészülésre szánt összeg mögött mindegy a plusz 0,akkor én nem javaslom.

Ha feltétlenül élō szóban akarod hallgatni a magyarázatokat,én inkább Villányi felkészítōjét tanácsolnám,a tanár úr valóban profi,jól magyaráz(nem mondom,hogy Gergely nem!),és az ō elōkészítōjét egyszer vásárolod meg,és örökös hozzáférésed lesz.Ez az egyik fō dolog,ami baromira nem tetszik a fent említett "ifjú titánok" felkészítō anyagában,higy csak adott évre szól az egész.Nekem gyógyszerész képzésen utóbb jól jött,hogy ismétlésként vissza tudtam nézni a magyarázó videókat,de még a számolásos felv3telek is segítségemre voltak.

Na most ugyanez pl Lénárt Gergelynél 3000 ft/hó,és elég szigorúan az érettségire korlátozódik,elōre nem nagyon mutat.Bár az "elōre nem nagyon mutat" elsō körben feleslegesnek hangozhat,de hidd el,nagyon jól jön az egyetemen,hogy van egy alap rálátásod,ami túlmutat az érettségi követelményeken.

Tōlem kérdezhetsz privátban is nyugodtan,ha gondolod,nekem semmilyen érdekem nem fūzōdik egyik tanár/iskola által szervezett elōkészítōhöz sem,de elég soknak belenéztem/kitapasztaltam a mūködési stratégiáját,szóval van rálátásom a dologra.

2023. jún. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi,az nem volt egyértelmū,de a 3000/hó csak a számolási példatárára vonatkozik,a többi magánóra keretein belül megy,ami gondolom az élō tanfolyamnál is durvább pénzre jön ki(bár ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom,kérdezz rá nála személyesen).
2023. jún. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4: Én vagyok a hármas válaszoló és szeretném tisztázni, hogy én csak egy régi (és baromira elégedett) diákja vagyok a Gergőnek. Elmesélhetném, hogy milyen szintről sikerült felküzdenem magam (és bejutni az áhított egyetemre) a Gergő segítségével, de látom, hogy te valamiért nagyon pikkelsz rá, szóval nem pazarlom erre az időt. Szerintem mindenkinek a saját döntése, hogy a jövőjébe mennyi pénzt fektet be, de amúgy ár/érték arányban a Gergő órái bőven verik a vetélytársaiét. Egyébként a privátban írtak alapján a kérdező pont nem fizetett a Gergőnek semmit, valahonnan feketén sikerült megszereznie az anyagait, szóval a válaszod tök irreleváns jelen esetben.

Jah és örülök, hogy téged még nem találtak meg privátban olyan mocskos férgek mint engem. Pár éve még én is visszaírtam mindenkinek, aki privátban kérdezett, de egy-két ilyen undorító állat megnyilvánulása után már csak nyíltan vagyok hajlandó válaszolni.

2023. jún. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

#6: Akkor elnézést a gyanúsítgatásért,nem állt szándékomban senkit se befeketíteni.

Ha elolvastad a kommentemet,láthattad,hogy én nem pikkelek rá,csak elmondtam,amit gondolok.

Nem a színvonalat kritizáltam,külön ki is fejtettem,hogy mind a tankönyv,mind a példatár rendben van,egyébként a stílusa is,valóban jól magyaráz.Én is nulláról indultam,nem is rögtön középsuli után,de én megvettem pár egyéb könyvet,illetve belepillantottam egy-két más felkészítōbe is(egyik barátnōm pl a lvlmeup-ra fizetett elō,vele néztem pár videót abból),késōbb pedig befizettem a Villányisra is.Nem azért,mert elsōre "nem sikerült",akkor és ott megváltozott az élethelyzet,kiköltöztem 12ezer km-rel odébb,és utána pár évvel késōbb kezdtem neki újra a tanulásnak.

Neked van tapasztalatod másokkal,láttál,próbáltál egyéb felkészítōt?Mert ha nem,nincs összehasonlítási alapod,és lehetsz elégedett Gergely munkájával is,de nem tudod,hogy milyen másokhoz viszonítva.Erre próbáltam utalni,hogy más is összerakott már jó elōkészítōt,de ár-érték arányban (véleményem szerint) van jobb is.

Természetesen azzal nem értek egyet,hogy ingyen jár mindenkinek minden,feketén szerezzünk meg mindent,mert pár ezer ft-ot nem akarunk kifizetni egy-egy könyvre,ezt én is elítélem,hiszen ez a szerzōk meglopása.Igényes munkáért igényes fizettség jár,ez nem kérdés.Csak szerintem itt egyesekkel kicsit elszaladt a ló,amit mostanság látok(ezek a 70-80-90ezer forintos,nem is örök hozzáférést nyújtó kurzusok)az nálam a szabadrablással egyenlō.

Amikor a Magisternél tanultam,és az élō óra volt ennél kicsit olcsóbb,az teljesen rendben volt,a probléma nem is itt kezdōdik.

A ki mit fektet a jövōjébe viszont kicsit álszent kijelentés,mint mondtam,van az a szint,ami gáz(hogy a könyveket letöltögetjük,mert 3 ezer ftot nem akarunk rászánni),de közel 100 ezer forintja nem biztos,hogy minden 18-19 évesnek csípōbōl van egyetlen,picit túlmisztifikált tárgyra(ezt is tapasztalatból mondom).Egyébként ha már itt tartunk,érdekel hogy mennyi egy magánóra vagy kiscsoportos foglalkozás Gergelynék.

2023. jún. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7: Persze mindenkinek lehet saját véleménye és szerintem erről felesleges is vitatkozni.

Én már jó pár éve tanultam nála (csoportos kurzuson), így a mostani árakról nem tudok nyilatkozni, de anno 2000 Ft-nál biztos nem került többe egy óra (ami tényleg 60 perc volt, szemben sok magántanárral, akiknek az 1 óra 45 percet jelent). Nekem ennyit bőven megért, hogy jelenleg ott tanulhatok, ahol mindig is szerettem volna és nem, nem a szüleim fizették ki, hanem én kerestem meg rá a pénzt. Szerintem aki nem csak bulizással meg nyaralással tölti a nyári szünetet, az 100 ezret simán össze tud szedni diákmunkából 2,5 hónap alatt.

Az árakat amúgy a kereslet-kínálat határozza meg és hiába mondod, hogy ez egy "túlmisztifikált tárgy" (utólag visszatekintve egyébként szerintem sem egy nagy ördöngösség), nagyon kevesen tudnak rá önállóan/iskola segítségével felkészülni úgy, hogy az orvosihoz/állatorvosihoz szükséges százalékot el is érjék és ezért tudnak bizonyos magántanárok elkérni akár 5-10 ezer forintokat is óránként (ami akkor tényleg rablás ha cserébe nem kapod meg a megfelelő felkészítést, de Gergőnél nagyon nem ez a helyzet).

Én amúgy biosz-kémia speces gimibe jártam, ahol a Villányis könyvekből tanultunk, emellett 12-ben befizettem a biokemonline kurzusára is és ennek ellenére alig sikerült 50%-ot produkálnom a májusi kémia érettségin, nyilván nem is vettek fel.. Vizsga előtt pár nappal volt lehetőségem a lvlup kurzusába is betekinteni és nem mondom, hogy rossz, de én biztos nem tudtam volna onnan tanulni, annyira össze-vissza van minden az oktatási felületükön. Gergőnél azt szerettem, hogy minden tök logikusan volt felépítve, az összes órát vissza lehetett nézni (sőt, másik csoportok óráihoz is volt hozzáférésünk) és az oktatási felülete is teljesen átlátható volt. Nekem egyáltalán nem volt probléma, hogy vizsga után nem elérhetőek az órák, hiszen az volt a cél, hogy azon az éven felvegyenek, egyetemen meg már nem igazán van szükség a középiskolás kémiára. Meg amúgy a tankönyvet (és a számolási példatárat is) le lehetett tölteni, azt bármikor meg tudnám nyitni ha esetleg szükségem lenne rá, de egyetem tényleg annyira kevés dolog kell az emelt kémia anyagából, hogy erre sose volt példa.

Szóval azért van tapasztalatom más könyvekkel/felkészítőkkel is, de számomra semmi meg se közelítette azt a színvonalat, amit a Gergő kurzusánál/anyagánál tapasztaltam. Elfogadom, hogy különbözőek vagyunk, mindenkinek más jön be, de én továbbra is ajánlani fogom a Gergőt ha emelt kémiáról van szó, aztán az illető majd eldönti, hogy neki megéri-e.

2023. jún. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lénárt Gergely válasza:
100%

Kedves negyedik hozzászóló!

Én lennék Lénárt Gergely és reagálnék 1-2 dologra amit írtál.


1, Te tényleg hiszel abban, hogy nekem van arra időm, kapacitásom és ennyire szánalmas lennék, hogy anonimként én válaszoljak az összes rólam feltett kérdésre mintha egy volt diákom lennék? Tudom, hogy vannak ilyenek és az nagyon beteg, de szerencsére ilyenre soha nem volt szükségem, van bőven elég ajánlásom, nem mellesleg tartásom is.


2, Természetesen megkérem a volt diákjaimat, hogy ha meg voltak elégedve, akkor írjanak rólam véleményt és nagyon jól esik, hogy sokan írnak! Szerintem a legrelevánsabb véleményt mindig az tudja mondani, aki tapasztalt! Nem mellesleg a facebook csoportban semmi nincs cenzúrázva, bárki bármit kérdezhet és kommentelhet (nyilván tárgyhoz kapcsolódóan).

3, Lehúzós vagyok. Szerencsére ezt először hallom. Annyira vagyok az, hogy idén az általam szervezett felkészítő tanóránként 550 Ft, lásd a honlapomon:

[link]

Sőt tapasztalati tény, hogy sokan úgy jelentkeznek, hogy előre tudják, hogy nem fognak bejárni az órára csak az anyagom, a videók és a házik kellenek nekik. Ők még ebből az árból is kapnak majdnem 30% kedvezményt! ÉS persze mindenki ingyenesen kap egy évre hozzáférést a teljes anyagomhoz! Ha ez tényleg lehúzás, akkor elismerem, lehúzós vagyok.


4, Egy évig elérhető az anyagom. Így van! Ennek oka nagyon egyszerű. Egyrészt a szerver amin keresztül fut az egész havi kb 40000 Ft-omba kerül és ezt bizony én fizetem saját zsebből. És akkor az egyéb költségeket hagyjuk is. És igen szükséges ez a drága platform, mert jól néz ki és nem mellesleg évek munkáját nem fogom engedni, hogy lelopják! Pontosan ez az oka annak is, hogy havi szinten lehet előfizetni a példatárra. Másrészt, amikor egy felkészítőre jelentkezik valaki, akkor az esetek többségében a cél a sikeres vizsga. Nyilván ez sok tényezőtől függ, hogy valóban az lesz-e, de akkor azt is tudod, hogy egy jelképes összegért cserébe lehet hosszabbítani akár plusz egy évet. A jelképes összeg meg az üzemeltetésre és arra a plusz munkára fordítódik, amit belerakok minden évben a feladataim bővítésére (mielőtt fennakadnál ezen, hogy de máshol ingyenes örök, nem is fejlesztik az anyagot).


5, Nem a csillogó szemekért tartok órát, azaz továbbra is lehúzós vagyok. Ha ennyire követtél, akkor tudhatod, hogy a saját szabadidőmből minden évben szinte heti rendszerességgel tartok ingyenes érettségi feladatmegoldó órákat, válaszolgatok a csoportokban a diákok kérdéseire (sokszor privátban, mert ott írnak). Tessék bizonyítékként a YouTube csatornám, fent van az összes ingyenes konzultációs alkalom: https://www.youtube.com/@lenartchem6463/videos

Nem mellesleg nem egy, nem kettő anyagilag rossz helyzetben lévő diákot engedtem részt venni a felkészítőimen ingyenesen vagy nagyon nagy kedvezménnyel. Ezt nem hirdetem és nem is fogom, mert akkor olyanok is megpróbálnák kihasználni a lehetőséget, aki nem is szorul rá.


6, Szigorúan az érettségire korlátozódik az anyagom. Ez nem teljesen igaz, az elméletben van számos érdekesség is (amit persze jelölök). De igen, a számolási példatáram az emelt érettségire utazik rá és ez így is van rendjén! Amúgy sem kevés az emelt érettségi anyaga, mint terheljem tovább az amúgy is eléggé leterhelt diákokat feleslegesen? Nem mellesleg sok-sok elsőéves ÁOK-os/FOK-os diákom ezt jelezte vissza, hogy szinte teljes mértékben elég volt nekik az egyetemen a nálam tanult kémia az első félévhez.


7, Egyébként a magánóra jelenleg 5500 Ft/60 perc (és ehhez megkapja a diák a teljes anyagomat is), bár ha ennyire neheztelsz rám, amit nagyon sajnálok, mert a jól értettem nálam is tanultál, akkor miért kérdezted?

Minden évben megkérem a csoportjaimat, hogy írjanak nekem véleményt, legyen az pozitív vagy sem. Nagyon sajnálom, hogy Te ezt nem írtad meg nekem, de cserébe a neten írod ki magadból anonim módon…


Kedves Kérdező!

Szívesen adok egy hetes ingyenes betekintést a teljes anyagomba (mint ahogy bárkinek adott ez a lehetőség már második éve), ha szeretnéd.Ha igen, akkor keress fel kérlek!


Lénárt Gergely (egyik fake profilja a több 100-ból :-))

2023. júl. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!