Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Gépész-/Villamos-/Anyag- vagy...

Gépész-/Villamos-/Anyag- vagy Vegyészmérnök a jobb döntés? (pénz ügyileg, elhelyezkedés nehézsége, külföldi munkavállalás)

Figyelt kérdés

2015. dec. 7. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mégis, beavatnál abba a nem elhanyagolható ténybe, hogy MI ÉRDEKEL? Mivel szeretnél foglalkozni? Most mi a kedvenc tárgyad? Mi az, amivel külön is foglalkozol, nem csak amit muszáj, ami kötelező az iskolában?
2015. dec. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nemreg jart nalunk az osztalyban az Osztalyfonokom egy volt tanitvanya(mesterkepzesen van az egyetemen, mint villamosmernok). Azt mondta, hogy a legkeresettebb mernokok a gepesz-, villamos- es az informatikusmernokok. Ettol fuggetlenul olyan szakra jelentkezz es olyan szakmat valassz ami erdekel, hisz ha nem erdekel a munkat sem fogod ugy "elvezni".
2015. dec. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Elhelyezkedés szerint:

Vegyészmérnök > Villamosmérnök > Gépészmérnök > Anyagmérnök


Fizetés szerint:

Vegyészmérnök > Villamosmérnök > Gépészmérnök > Anyagmérnök


Külföldi elhelyezkedés:

Ha C1 szinten megy az angol, akkor mindegyikkel találhatsz munkát, viszont ez nem olyan egyszerű mint gondolod. Legalább 3-4 év gyakorlat kell itthon, mielőtt belevágnál. Óriási elhatározás, akarat, szerencse kell. Elindulni nehéz, de fél év után át lehet esni a holtponton. Viszont nem minden esetben éri meg kint maradni hosszabb távon.

2015. dec. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! az első válaszolónak pedig hogy érdekel az összes reál tantárgy , külön egyikkel sem foglalkozom.
2015. dec. 8. 19:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt a 3. választ nem teljesen így látom vegyészmérnökként. Szerintem a gepészmérnök és a villamosmérnök állásokból sokkal több van és jobb a fizetés. A vegyészmérnöki pozíciót más szakokkal is be lehet tölteni pl. vegyész, biomérnök gyógyszerész, általában a hirdetégeskben is mind szerepel. Éppen ezért sok a jelentkező egy pozícióra és megint ezért lementek a bérek is ezen a területen. Kérlek 3.-as válaszoló írd meg miért látod ezt, így ahogyan írod. Nekem vidéken sajnos az ellenkezője a tapasztalatom és mostanság Pesten is ezt tapasztalom. Pár hónapja pályázgatok Budapestre, beküldtem már vagy 15 pályázatot és 2 helyre hívtak be, az se sikerült. 7 év gyógyszeripari vezetői tapasztalattal és felsőfokú angollal.
2015. dec. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Amit leírtam, azt néhány száz mérnök ismerősömre hivatkozva tettem meg, de hozzáteszem vegyészmérnök ismerősöm nem sok van. :)

Viszont utána lehet olvasni dolgoknak, szoktam figyelni a diplomás pályakövetési adatokat (egyetemen végzett mérnökök nyilatkoznak, hogy hány hónap alatt helyezkedtek el, mennyi fizetésért stb.) Innen is kiderülhetnek tényszerű adatok.


Viszont gépészmérnökként én is hasonlókat tapasztalok, mint te vegyészmérnökin. Sőt szerintem itt még durvább a helyzet, mint a vegyészeknél. Gépészmérnöknek rengeteg ember vesznek fel kb. 5-6 ezer embert évenként. Ebből rengetegen csak a lábukat meresztik egész idő alatt és semmit nem csinálnak. Viszont rengeteg helyen keresnek gépészmérnök gyakornokokat és olyan emberek is elmennek gyakornoknak, akik az életben nem fogják elvégezni a szakot. Ezzel csak az a baj, hogy rengeteg álláslehetőséget elhalásznak úgy, hogy kb öt- vagy akár tizedannyi bérért dolgoznak. Ezáltal egy tapasztalt mérnök is már úgy megy el az állásinterjúra, hogy nem mer nagyobb összeget mondani, mert akkor inkább felvesznek egy fiatalabbat, aki sokkal kevesebbért dolgozik és pár hónap alatt betanítható a munkára.


Gondolom a te területeden is hasonló lehet a helyzet.


Itt egyébként azt láthatod, hogy a frissen végzett vegyészmérnökök 17,1%-ának már a végzéskor volt munkája és átlagosan 2,7 hónap alatt munkát is találnak:


[link]

2015. dec. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!