Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matematika középszint szóbelin...

Matematika középszint szóbelin mire számítsak?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon elszúrtam a matek írásbelit, így jövő héten abból is kell szóbeliznem.

Készülök is rá rendesen, de felmerült bennem egy kérdés.

Én eddig azt hittem, hogy húzók egy lapot és azon különböző témák és fogalmak vannak és azokat kell megoldani.


De most olvastam, hogy úgy van mint pl. történelemből, hogy egy adott témát húzok ki és csak arról az egyről kell beszélni.


Most kicsit bepánikoltam, mert én nem kaptam semmilyen tétel sort, és arra gondoltam, hogy majd ami kevésbé megy téma azt felhúzom azzal amit jól értek.


Valaki tudna segíteni, hogyan zajlik ez?


2023. jún. 21. 13:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenesetre kérdezd meg a matektanárodat, ha tudod az e-mailjét, telefonját, messengerét esetleg, hogy hogyan kell elképzelni, van-e tételsor egyáltalán.

Az én véleményem az, hogy matek szóbeliken általában egy-két gyakorlati példán keresztül szoktak rákérdezni a "tételekre", azaz egy-egy témakörre. Mint pl. megkérdezik, hogy mennyi x test térfogata, felszíne, akkor szóban a feladatmegoldás mellé szerintem megindoklod, hogy ezért meg azért annyi.

Középszinten teljesen felesleges lenne csak elméletet kérdezni, vagy ha így tesznek, akkor kérj papírt, hogy példafeladatot tudjál magadnak írni amin bemutatod, vagy kérj tőlük egy feladatot, mert nem tudod, hogy hogyan kell elképzelni a szóbeli matekot. Azon keresztül, ha be tudod mutatni, szerintem meg van az a szint, ami kell.

Alapból középszinten nem hiszem, hogy nagyon sok dolog lenne, amit tanulni lehetne tételszerűen. Van kis kombinatorika, szöveges feladatok, térfogatszámítás, esetleg mértékegység-átváltás, ismeretlenes egyenletek, azaz algebrai feladatok, vagy valami koordinátás.

Ha tanulsz rá, nem hiszem, hogy pánikolni kell, csak tudj hozzászagolni a feladatokhoz.

2023. jún. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kapsz 3 darab elméleti kérdést amit a függvénytáblázatból kikereshetsz. (5-5-5 pont)


Kapsz 3 darab egyszerű feladatot különböző témakörökből. (10-10-10 pont)


5 pont lehet a kommunikációd.

2023. jún. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!