Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi fegyelmi eljáráson...

Egyetemi fegyelmi eljáráson nagyjából mire/ milyen büntetésre lehet számítani?

Figyelt kérdés
Pár napja történt, hogy írásbeli vizsgát tettem, a tárgyfelelős elutazott utána, nem javította ki a vizsgákat az előírt időre, a javítás után a dolgozat megtekintésén javítókulcsot kértünk igazságtalan pontozás miatt, nem tudtak adni, lényegében mindenkit lepattintottak. Ezután az oktatóval "egyetemen nem megengedhető hangnemben, nyomdafestéket nem tűrő hangnemben" beszéltem, ilyen formában közöltem vele, hogy mik lennének a kötelességei a szabályzat szerint a vizsgával kapcsolatban. Egy következő pillanatban csak megálltam előtte és idegesen a szemébe néztem. Ezek után az oktató fegyelmi eljárást indított ellenem "minősíthetetlen hangnem, becsületsértő és megfélemlítő magatartás miatt". Ha esetleg van valakinek ilyen kérdésben tapasztalata, mire számíthatok egy ilyen félig koholt vádaskodó fegyelmi eljáráson?

2023. jún. 24. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Nem egyetemre való viselkedés. Kocsmába meg nem mered ezt megcsinálni, mert ott rögtön tanyán vernének az ilyenért. Valószínűleg kirúgnak. Nem is értem, hogy egy taknyos, anyja pénzén élősködő gyerek hogy engedhet meg magának ilyet egy felnőttek szemben.
2023. jún. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Ha kivizsgálják az ügyet, akkor kell egy indok is a viselkedésre. Nem mentesít fel, mert értelmes szavak használatával is fel lehet hívni a figyelmet, hova tovább, akár te is kezdeményezhetsz fegyelmit, viszont így napvilágra hozhatod a szabályzatellenes vizsgáztatás folyamatát, de azért legyen bizonyítékod rá.

Miért mondom ezt? Mert az ok azért nagyban befolyásolhatja az ügy kimenetelét.

2023. jún. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Arcodból vegyél vissza, kérj bocsánatot a hangnemért, mondd meg, hogy erős felindulásból beszéltél tiszteletlenül, valamint kérd a vizsga javítókulcsát továbbra is. Aztán reménykedj, hogy megúszod egy figyelmeztetéssel.
2023. jún. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha a fegyelmin nem kaszálnak el, akkor majd a következő vizsgá(ko)n fognak.
2023. jún. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem, hogy felfüggesztett kizárást. Ezt segítheted azzal, ha elismered a vétséget és megbánod azt.
2023. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt javaslom, hogy készülj bizonyítékokkal, akár más évfolyamtársak által aláírt petícióval a hibás javításra vonatkozóan. Ha elismered, hogy nem volt helyénvaló a hangnem, de azt nem bánod, hogy egy igazságtalansággal szemben álltál ki, amit bizonyítani is tudsz, akkor lehet jó kimenetele
2023. jún. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nekem is volt, ha szerencséd van, és jófej az a csávó aki majd tartja a fegyelmid, akkor megúszod egy ejnye bejnyével. Persze ehhez a legbűnbánóbb arcod kell felvenned, plusz nyilván bocsánatot kell kérned az oktatótól. Amúgy ki is csaphatnak legrosszabb esetben. Komoly ez már, aki nekem tartotta a fegyelmit, mesélte hogy fegyelmi tárgyalásra sokszor jogi képviselővel jönnek
2023. jún. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Te ebből a tárgyból sosem mész át, de gondoskodni fognak róla, hogy másból se.
2023. jún. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem egyetemre való, vállalhatatlan viselkedés.
2023. jún. 26. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!