Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon nehéz a magyar emelt...

Nagyon nehéz a magyar emelt érettségi?

Figyelt kérdés
Aki írt mostanában magyar emeletet ajánlja, hogy ezt válasszuk? Mert nagyon sokan lebeszélnek róla.

2023. jún. 24. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon nehéz. Oda teljesen átfogó ismeretek kellenek.
2023. jún. 25. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Igen, elégé nehéz, nagyon átfogó ismereteket szükségesek hozzá.

Nehézség kérdése több osszetevős:

-Függ attól, hogy a középiskolai magyar tanárod, milyen szinten, hogyan tanított, illetve milyen erősen kérte számon az anyagot, ( pl. gyengébb gimnáziumból, szakgimiből,gazdasági technikumból), meglehetősen nehéz, illetve rengeteg önképzés szükséges hozzá.

-Amennyiben humán tagozatos gimibe jártál, ott ezt a tantárgyat erősebben magasabb szinten oktatatják-ebben az esetben számodra nem is olyan nehéz, sőt akár egyszerűnek is tűnhet, ez a szorgalmadon, hozzá állásodon is múlik.

-Amennyiben csupán faktra jársz, ott attól is függ, hogy tanárod mennyire veszi komolyan a felkészítést és a számonkérést, ha komolyan veszi otthoni tanulás mellett simán meglehet. Jó faktos tanár folyamatosan adó házit kér beadadó stb.

-Ezen kívül vannak online, vagy személyes érettségi felkészítők, ezek többnyire fizetősők.

-Vannak a Maxim kiadónak érettségi/temavázlat könyvei, illetve érettségi felkészítő könyvei, amik szintén nagy segítségek, bár valamennyivel nehezebb, így elsajátítani... de szorgalommal, kitartással nem lehetetlen.

2023. jún. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon jól sikerült (92%), bár az idei meglepően könnyű volt szerintem, nem volt például versfelismerés sem. A korábbi feladatsorok jóval rosszabbul sikerültek.

Megtanultam a négy tankönyvet, próbáltam a kötelezőket is elolvasni, a nyelvtanra is készültem, időben elkezdtem a szóbelire tanulást.

Nagyon kiszámíthatatlan, hogy milyen feladatok lesznek, ez a nagy nehézsége, de fel lehet rá készülni, én nem beszélnélek le róla, főleg ha nincs más opciód (pl. töri). Ha kitöltesz pár feladatsort, akkor látod, hogy körülbelül hogy megy, de sok feladat van sajnos, amire nem lehet felkészülni se.

Melyik szak érdekel?

2023. jún. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Magyar illetve a töri szak ami érdekel, viszont a magyar tanárom sokkal kedvesebb és jobban megbízom benne.

Ezért nehéz a döntés :|

2023. jún. 25. 16:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én anno abból érettségiztem.Ha újra választanom kéne, akkor emelt történelemre mennék.
2023. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is nagyon félek, hogy nem fog sikerülni a magyar és jobb lenne a töri :/
2023. jún. 26. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!