Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek érettségi után?...

Mit kezdjek érettségi után? Ami szar lett?

Figyelt kérdés
Leérettségiztem, nem tanultam, közepes lett. De nem is örülök neki, nem is szomorkodom miatta. Mármint maga az érettségi miatt. Egyszerűen csak jártam suliba és kész. Most mihez kezdjek magammal?
2023. jún. 26. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A lehetőségeid:

- nem csinálsz semmit (kérdés, hogy a szüleid mennyire hagyják neked)

- elmész dolgozni (egy közepesen vacak érettségivel azért ne legyenek nagy elvárásaid, legideálisabb esetben valamilyen ügyfélszolgálati vagy adminisztrátor munka, de nagyobb eséllyel inkább gyár)

- továbbtanulsz (ez lehet felsőoktatás, szakképzés vagy valamilyen speciális tanfolyam)

2023. jún. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha főiskola nem is lesz belőle, nappali tagozaton két szakképzés ingyenes. Mivel a tanulás nagy ívben le volt szarva, v.sz.l. nem is volt főiskolás életcél. Így ez lényegtelen is. Igazából már eddig is el lehetett volna gondolkodni, hogy milyen területek lennének érdekeltek. Bár tudom, hogy ez némelyik fiatalnak nehéz és megrekednek. Esetleg ingyenes személyiségtesztet ki lehet tölteni szülői segítséggel.
2023. jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nekem is hármas volt, előtte félszakmát csináltam, az egész ország pont akkor megrekedt, munkanélküli voltam sokáig, később letettem egy szakmát, dolgoztam rossz helyen, letettem nehezebb szakmát, és most gyermekvédelmis vagyok.
2023. jún. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1# Jeles érettségivel sem lehetne nagy elvárása a munka terén. ("az mindenkinek van")


Kérdező kéne valamit szerezned az érettségi mellé szakma/okj/képzés bármi... ha egyetemre mennél meg javító/szintemelő érettségit kell tenned (kivéve, ha ahová mennél oda van elég pontod) és jelentkezni

2023. jún. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

de engem nem érdekelnek az ilyen fa*ságok.(tudom nem az, de most az én szemembe az)

ilyen képzés olyan képzés ez meg az, 12 éve szo*ok ezekkel a hülyeségekkel azért hogy éppen egy tanárral megfeleljek

És tudom hogy magamnak tanulok de én nem akarok egy irodába ülni és nézni a monitort vagy nézni ki az ablakon.

2023. jún. 27. 10:31
 6/6 anonim válasza:

Nem csak iroda van. Ha pl lehet majd egy saját vállalkozásod és akkor nem árt hozzá egy képesítés hogy kitanuld úgy egyáltalán. Nem mindegyikhez kell papír, viszont ahhoz is kell gyakorlat hogy sikeres legyel benne. Most ez ilyesztoen hangzott de nem az. Csak attól függ hogy mihez van érzéked.

Vegyük azt hogy most nagyon keresett lett a klíma beszerelés, ha valakihez elmész dolgozni nem árt kitanulnod. Később maszek an is csinálhatod. Egy büfé nyitasahoz pl kell vendéglátós vegzettsegrol papír, meg akkor is ha csak lángist csinálsz.

Higy mihez kell és mihez nem arról van egy lista. Végzettség nélküli tevékenységi körök.


Ha másnak dolgozol azzal sincs semmi, csak példának híztam fel higy miért fontos a papír és a gyakorlat. Sokszor szakképzett embert keresnek a munkáltatók. Szerintem gondolkozz el azon hogy mit szeretsz csinálni, és mihez van érzéked.

A legjobb lenne nappalin elvégezned valamit, vagy estin felnottkepzesben ami mellett tudsz dolgozni, olyat amivel több lehetőséged van. Esetleg még ilyen 9 hónapos tanfolyamok vannak még. Nézd meg a lakóhelyeden a tanfolyamokat és az iskolákat. Ha úgy is keresheted hogy felnőttkepzes, ezek 1-2 vagy 3 alkalommal bejárósak.

Ja igen. Senkit se fog érdekelni hogy milyen lett az érettségid hacsak nem mész egyetemre. A lényeg hogy megvan.

2023. jún. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!