Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az életemmel?

Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Jelenleg 18 éves vagyok. Azt tudni kell rólam hogy én mindig is rossz tanuló voltam, csak az maradt meg a fejemben ami érdekelt, amihez kedvem volt.

Mindig is úgymond azok a dolgok érdekeltek amikről az iskolában nem ejtenek szót, több tanár is már szóvá tette hogy úgy gondolkodok mint egy vállalkozó, például a pénzügyismeret órákon.

A probléma az idei tanévben kezdődött kibontakozni, ugyanis egy sikertelen szakmai vizsga miatt évet kellett ismételnem. Eleve a probléma az hogy megbántam ezt a szakmát.

Másrészt annyira elvette a motivációmat ez az egész bukás hogy a félévem is jelentősen romlott.

Az egyik tanárom gyűlöl engem, aki mellesleg az osztályfőnököm is, ott köt belém ahol tud, és az egész osztály előtt próbál megalázni. Tény hogy nagyon rossz vagyok abból a tantárgyból, viszont úgy gondolom hogy ettől függetlenül nem kéne ordibálnia, teljesen értelmetlen, és csak a száját koptatja.

Van egy elképzelésem arról, hogy ott szeretném hagyni az iskolát.

Elmenni esti sulira érettségizni és mellette dolgozni, későbbiekben pedig lerakni egy szakmát az érettségi után.

Vagy elmenni egy másik iskolába szakmát tanulni. Építőiparban szeretnék majd dolgozni, édesapám nyomdokaiba lépni úgymond, ő is saját céget alapított. (Nem tartom vele évek óta a kapcsolatot, szóval a közös munka nem jöhet szóba).

Eléggé tanácstalan vagyok ugyanis nemnagyon van olyan ember aki segíteni tudna ebben, ezért kérdezném most a Ti véleményeteket hogy mit gondoltok erről? Ti mit tennétek a helyemben?



2023. febr. 17. 00:53
 1/10 anonim ***** válasza:
7%

Ha már nem születtél akkora tálentumnak és zseninek mint én hogy alkalmazott matematikus és mérnökinformatikus szakokat végezzen könnyedén, ez egy teljesen jó gondolat, 1000x jobb mint ha valami hasznavehetetlen bölcsész vagy alacsony képességűeknek való tanárképzésre mennél.


Nekem is burkolták a Budai lakásomat, 4 milliót fizettem másfél hetes munkáért, szóval nincsenek rossz fizetések benne, főleg ha egyéni vállalkozóként tolod és kialakul egy bejáratott ügyfélköröd.

2023. febr. 17. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Veled ellentétben én mindig jó tanuló voltam, mégsem értem semmit vele. Aki mindenből jó, az semmiből sem jó, és valójában nem ért semmihez. Arra kondicionálják, hogy semmi iránt ne legyen igazán lelkes, mert mindent egyformán tudnia kell. Ez nagyon káros szemlélet.


"több tanár is már szóvá tette hogy úgy gondolkodok mint egy vállalkozó, például a pénzügyismeret órákon" - Na erre igazán büszke lehetsz. Ezerszer többre fogod vinni, mint pl. én.


Ne törődj az ostoba tanáraiddal, akik semmit sem értek el az életben, akik csak sablonok közé szorítva tudják elképzelni a diákokat, és akiknek tüntikézni kell ahhoz, hogy ne pusztuljanak éhen! Nem a jó tanulók lesznek sikeresek. Ők általában jó alkalmazottak lesznek. Te legyél vállalkozó, van hozzá érzéked, hülyére fogod keresni magad.

2023. febr. 17. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 NTBS ***** válasza:
74%
Alapíts vállalkozást.
2023. febr. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

"én mindig jó tanuló voltam, mégsem értem semmit vele. Aki mindenből jó, az semmiből sem jó, és valójában nem ért semmihez"


Te nem mindenből voltál jó a tévhiteddel ellentétben, hanem semmiből sem voltál jó. Azért van a kettő között egy hatalmas különbség. Másfelől az hogy egy névtelen semmi gimiben "jó" tanuló vagy egyáltalán nem jelenti azt hogy valóban szerteágazó a tudásod.


Én pl. hivatalos Mensa IQ teszten 137-es értéket értem el, sosem volt gondom a tanulással, Data Scientist képzést végeztem és multidiszciplináris tudásom van, több domainspecifikus területet és mélyen rá tudok látni és hála a matematikus / statisztikus / programozási készségemnek ezt kamatoztatni is tudom űrtechnológiában és biotikában. Ehhez több területet szükséges mélyen átlátni és ezt a tudást a cégek nagyon megfizetik, mivel igen ritka.

2023. febr. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmas emberi óriásokat gyűjt össze a gyakori ahogy elnézem. 🤣
2023. febr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"hivatalos Mensa IQ teszten"


🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

2023. febr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora kamu vagy négyes, nem hiába vagy egy pipás, unatkozó troll, legalább röhögtünk egy jót xD
2023. febr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Hatalmas emberi óriásokat gyűjt össze a gyakori ahogy elnézem."


Ja, én is mindig jókat nevetek ezen, itt mindenki mérnökinformatikus, orvos, alkalmazott matematikus és közgazdász is egyszerre PhD-val. Valós, hogy egy ennyire okos, mindenhez is értő ember pont itt veri el minden idejét, hogy névtelenül kötekedik meg minősít más gyksokat. Kicsit sem kamu, hogy ezek mindig pont csak veszekedni tudó válaszolók, és vitatkozás meg lealacsonyítás kapcsán írják mindig, hogy nekik milyen meg mennyi végzettségük van.

2023. febr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindenképp vállalkozás a cél, szépen lassan. Elég nagy álmaim vannak, és tenni is fogok értük :) Gondolkodok egy nehézgépkezelő jogosítványon is.
2023. febr. 17. 14:47
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én először egy szakmát próbálnék szerezni ami érdekel és amit szivesen csinálok. Utána pedig estin érettségi, hogyha később esetleg kedvem lenne még tovább tanulni akkor már ne keljen szenvedni vele. Nyelvvizsga is jól jöhet. Sok sikert a terveidhez!
2023. febr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!