Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Semmelweis egyetemen levelez...

A Semmelweis egyetemen levelezőin is lehet kérni kollégiumi elhelyezést?

Figyelt kérdés
Ápolónak jelentkeztem levelezőire, viszont Miskolc mellett lakom. Tekintve azt hogy az órarendben úgy van, hogy havi 1 hetet fent kell töltenem mert akkor lesznek az órák megtartva, így ebben az esetben jár bármiféle elhelyezés? Lehet igényelni? Vagy akik nem Budapestiek ezeket a havi 1 heteket hogyan oldják meg?

2023. jún. 29. 17:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
ahogy akarják. nyilván nem jár kollégium levelezőn, amikor úgyis alig van hely
2023. jún. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Kérni bármit lehet.


Csak kapni nem fogsz, sajna.


A levelezős képzés esetén nincs - hivatalosan - koli.

De vannak kiskapuk....


Pl. fizetsz a kollégium vezető tanárnak, (nem hátrány, ha erről más nem tud majd), vagy szerzel spanokat a nappalis kolisok között, és megkéred őket, hogy arra az egy hétre had csövezz náluk...akár pénzért is...


Legyél kreatív..... erről szól valójában a magyar felsőoktatás...minél zsiványabb vagy, annál jobb lesz neked!

(ezt még - anno - joghallgatóként megtanultam.....)

2023. jún. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
de egyébként miért nem miskolcon tanulsz, amikor ott is van ápoló szak?
2023. jún. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen kizárt, hogy az egyetem kollégiumában levelezősként helyet kapj. Még a kollégiumot igénylő nappalisokat sem tudják mind elhelyezni, közöttük is verseny van a helyekért. A SE kollégiumaiban nappalisok miatti teltház van. Ha tehát nincs Pest környékén ismerősöd, akkor sajnos kőkeményen zsebből kell fizetned a szállást, panzióban vagy airbnb szálláson. Úgy tudod ennek a félévente 3-4 hétnek a szállás költségeit esetleg csökkenteni, hogy összeállsz a csoporttársaiddal, és mondjuk négyen vesztek ki egy airbnb lakást. De szerintem éjszakánként 10 ezernél olcsóbban még így sem fogod tudni megúszni, azaz félévente 150 ezer lesz ennek a minimális költsége.


Nem kukacoskodni akarok, de fel nem foghatom, Miskolc környékéh élőként miért nem a Miskolci Egyetemre jelentkeztél. Ott is van ápoló képzés levelezőn, s ha utánaszámolsz, Pesten a 8 félév során a szállás a fentiek alapján legalább 1,2 millióba fog kerülni, nem is szólva az utazási költségekről. Kidobsz az ablakon másfélmilliót, miközben ugyanazt a diplomát helyben is megszerezhetnéd, időt és rengeteg pénzt is spórolva. Érthetetlen.

2023. jún. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, hogy kapsz levelezősként helyet. A nappalisok között is elég nagy harc a helyért (szociális helyzet, felvi pont, később tanulmányi átlag stb.)

Nálunk BP nagy egyetem tartottak fenn levelezős részére néhány helyet a kollégiumban, de kizárólag csak arra az 1-2 éjszakára használhatják, amíg az egyetem képzés szempontból feltétlen szükséges volt. Szóval úgy nem koltozhetek be, mint a nappalisok. Ha jól tudom távolság alapján osztották ki ezeket a helyeket (pontos részleteket nem tudok, mert nem voltam érintett csak halottam.

Utána kell járni, hogy a SOTE van e egyáltalán ilyen lehetőség és ha igen, annak mi a módja. Viszont erre lehetőségre nem nagyon lehet számítani sajnos a legtöbb egyetemen.

2023. jún. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a miskolcin is van ápoló képzés, de megvan az okom rá hogy miért nem oda jelentkeztem elsőként:)
2023. jún. 30. 09:07
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6: Gondolom, a miskolci képzésen az oktatás minőségéről és az oktatók hozzáállásáról elterjedt negatív vélemények miatt tetted a pesti képzést első helyre. Ezt persze meg lehet érteni. Én nem tudom, ezeknek a kósza híreknek mennyi valóságalapjuk van, mert nincs közvetlen tapasztalatom, sőt ismerősöm sem, aki oda járt.


Esetleg még arra gondolhatsz a pesti képzés hatalmas járulékos költségei fényében, hogy a DE nyíregyházi képzését választod, mert így legalább a szállás valamivel olcsóbban kijön, és közelebb is van Miskolchoz. A nyíregyházi képzés minőségéről én úgy hallottam egy ismerősömtől, aki oda járt, hogy elég színvonalas, a tanárok korrektek; viszont dögnehéz vizsgák vannak és emiatt a beiratkozó hallgatók kétharmada az első két évben kibukik vagy feladja. Bár valószínűsítem, hogy a magas bukási arány az ország minden ápoló képzésére jellemző. Könnyű bekerülni, nehéz bennmaradni.

2023. jún. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom, a miskolci képzésen az oktatás minőségéről és az oktatók hozzáállásáról elterjedt negatív vélemények miatt tetted a pesti képzést első helyre. Ezt persze meg lehet érteni. Én nem tudom, ezeknek a kósza híreknek mennyi valóságalapjuk van, mert nincs közvetlen tapasztalatom, sőt ismerősöm sem, aki oda járt."


Én ott kaptam a diplomámat és később Budapesten, az álláskeresésnél komoly nehézségeim voltak a miskolci diplomám miatt.


Volt ahová emiatt be se hívtak interjúra....


Volt olyan is, hogy az interjún valóságos államvizsgát kellett tennem, mert nem akarták elhinni, hogy a diplomámmal tudom, amit kell.



Maximálisan megértem a kérdezőt a döntéséért....

2023. jún. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
én azért nem számítanék rá, hogy ezzel a diplomával varázsütésre megoldódnának az anyagi gondjaid, szóval még jó sokáig miskolchoz fog kötni az élet, és gondolom a miskolci diplomát azért csak megeszik miskolcon
2023. jún. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit tennék hozzá a #8 válaszához, hogy ha valakit nem hívnak be még interjúra sem egy álláspályázatnál, az nem feltétlenül azt jelenti, hogy a diplomaszerzés helyszíne miatt hullott ki az illető az első rostán. Magyarországon ugyanis a közszférában kötelező pályázatot kiírni még olyan álláshelyekre is, amelyeknél már a kiírás pillanatában eldöntött tény, hogy ki (pontosabban kinek a kicsodája) fogja az állást megkapni. A közszférában szerintem az álláspályázatok legalább fele kamu. Azzal, hogy nem hívnak be valakit ilyen, pusztán formalitás kedvéért megtartott állásinterjúra, lényegében szívességet tesznek, nem vesztegetik az idődet fölöslegesen. Engem egyszer nem hívtak be egy olyan állásinterjúra, amelyhez releváns területen szerzett doktorátusom volt, pedig ez nem is volt követelmény; s végül olyasvalaki kapta az állást, akinek nem volt tudományos fokozata. Minden pályázati döntést meg lehet ugyanis valamilyen módon indokolni, sőt igazából nem is kell indokolni.
2023. jún. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!