Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mihez ért egy FOK hallgató?

Mihez ért egy FOK hallgató?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen tantárgyakból emelkedik ki egy olyan hallgató, aki a fogorvosira jár?

Tudom, hogy biológiából, kémiából fizikából erős emeltet írt, de van valami más a háttérben?

Milyen típusú emberek választják ezt a szakot? Mi az a tulajdonság, amivel különbek egy átlagos embernél?

Összegezve; Más látásmóddal rendelkeznek vajon?

(Természetesen a kérdésemet lehet az általános orvosokra is értelmezni)



2023. júl. 2. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Szia,én fogorvosis vagyok. Nem mondanám magam különbnek egy átlagos embernél, de azt el tudom mondani miért ezt választottam. :D

Érdekel az emberi szervezet működése, az áoks tárgyakat is nagyon szeretem.

Én gimis koromban jártam kézműves suliba is, ahol rajzoltunk, festettünk, agyagoztunk stb. ezeket mindig szerettem, szeretek kézzel dolgozni, szépet alkotni, ez is benne volt a választásomban.

Valamint az, hogy családbarátabb, rövidebb képzés mint az áok és jól el lehet vele helyezkedni.

2023. júl. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is fogorvosira járok, de abszolút nem mondanám magam kiemelkedőnek egy tárgyból se (kérdésed alapján a középiskolai tárgyakra asszociáltam). Persze szerettem a bioszt meg úgy érdelt a kémia is, (de ez utóbbi sose ment jól, nem is volt belőlük igazán jó tanárom), de nem én voltam az, aki születésétől fogva erre készül vagy már hetediktől kezdve versenyekre járt ezekből a tárgyakból, sőt egészen a 10. osztály végéig el se döntöttem igazán, hogy én fogorvosira akarok menni. Végül nem is írtam olyan erős emelteket, mint ahogy azt sokan gondolják, hogy "80-85% százalék feletti érettségiket KELL írni, különben nem vesznek fel". Bioszból még csak-csak, viszont kémiából eléggé alatta maradtam, ezt újra is kellett írnom. Úgyhogy talán azt mondanám arra, hogy mi lehet a háttérben, hogy ki kell mellette tartani, nem beletörődni, hogy ha elsőre nem ment, akkor soha nem is fog, erre szükség van egyetemen is, mert soha senki nem végezne el egy szakot sem, ha az első bukás után már otthagyná.

Nem hiszem, hogy külön típus lenne egy fogorvostan hallgató vagy bármi átlagon felüli lenne bennünk, ugyan biztos van, aki azt gondolja magáról, hogy jobb/több/különb másoktól, de legtöbbünk csak fogorvos akar lenni és minden tőle telhetőt megtesz ezért. Maximum abban különbözhetünk az "átlag embertől", hogy míg sokan félnek vagy hallani se akarnak egy fogorvosi kezelésről, minket pont ez érdekel.

2023. júl. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!:D
2023. júl. 6. 05:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Már végzett fogorvosként válaszolok.

Én úgy vettem észre, hogy nagyon sokféle ember tanul fogorvosnak: a klasszikus, művészkedős, de gyógyítással foglalkozni akarók (ők a tehetségüket például töméseknél tudják hasznosítani), de a fogszabályozásban már inkább a mérnöki gondolkodás van előtérben és kevésbé a művészvéna (ez érdekel engem is, jelenleg rezidens vagyok, de dolgoztam 5 évet, mint általános fogorvos), meg persze vannak azok, akik szeretnek vágni-varrni, nekik ott lehet a szájsebészet, parodontológia. Viszonylag széles a paletta, de valami mindannyiunkban közös, így a jó kézügyesség mindenkinek alap, hiszen bármit is választ az ember, kis területen kell akár tizedmilliméter pontosan dolgozni, emellett szükséges az empátia, mivel a fogorvos nem az a személy, aki pozitív gondolatokat vált ki bárkiből és igen, amit írtál, hogy bizonyos reál tárgyakból is jónak kell lenni, de nem kell kiemelkedőnek. Én sem vettem észre, hogy annyira okos lennék például fizikából mitöbb, sokszor azt veszem észre, hogy általános iskolai, vagy középiskolai fizika tudást kell a gyakorlatba átültetni (kifejezetten fogszabályozásra célzok most). Nyilván van egy csomó orvosis tárgya az embernek, így a biológia és kémia (és az ezekre épülő tárgyak) alapos ismerete elengedhetetlen, de ahogy előttem is írták, ezek megtanulhatóak.

Összességében szerintem egy átlag feletti szorgalommal rendelkező, jó kézügyességű, nyugodt és nyugalmat sugárzó emberből lesz jó fogorvos, aki bírja az emberi testben zajló fiziológiai és patológiai folyamatokat minden szempontból kezelni.

2023. júl. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottad a véleményed!
2023. júl. 9. 16:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!