Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Létezik könyv arról, hogyan...

Létezik könyv arról, hogyan kell szakdolgozatot írni?

Figyelt kérdés

Szeptembertől kezdve két félévem van elkészíteni a szakdolgozatomat.(Pedagógus képzési terület).Nekem viszont még fogalmam sincs az egészről.

Milyen könyvek/videók elérhetőek a témában,hogy kicsit képbe kerüljek?



2023. júl. 4. 15:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Nincs ilyen könyv, de ha megírod a szakdolgozatot, az már egy könyv lesz! :)


Viccet félretéve: minden egyetem közzéteszi a szakdolgozati követelményeket, amiben részletesen le van írva minden, amit várnak: formai és tartalmi követelmények, elvárt irodalom, lábjegyzet féltüntetése, terjedelem...


Ha nem találod az iskola weboldalán ezt a leírást, akkor kérd el a Tanulmányi Osztálytól emailben, ahol majd úgyis leadod a dolgozatodat, vagy kérd el a témavezető tanárodtól!


Remélem tudtam segíteni!

2023. júl. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

De, van ilyen könyv, nem is akárkitől:


Umberto Eco: Hogyan írjunk szakdolgozatot?


[link]

2023. júl. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a konzulenseddel és ő segít mindenben ha jót választottál.
2023. júl. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt erre külön szeminárium, nálatok nincs?

Általában az egyes képzőhelyeken vannak erre irányelvek, hogy milyennek kell lennie. Tán még le is írják valahová, esetleg kérdezd meg a tanszéki/egyetemi könyvtárban, hogy nincs-e ilyen szempontrendszerük.

Amúgy kell egy téma, amit feldolgozol, nem árt megfogalmaznod néhány kérdést ezzel kapcsolatban, amit meg szeretnél válaszolni ezzel kapcsolatban. Megnézed ki mit írt a témáról, azokból jegyzeteket készítesz, és ezek alapján igyekszel megválaszolni a kérdéseidet.

Pl. hogy fejlődött a környezeti nevelés a kezdetektől máig? Elmész a pedagógiai könyvtár adatbázisába, rákeresel, elolvasod, megnézed milyen folyóiratok léteznek a témában, aztán összerakod. Kb.


Az egyetem azért felkészíthetett volna minderre, vagy nem ártál be? A többiek is ilyen tanácstalanok a csoportodból? Ha nem,, őket is megkérdezheted, hogy hogy fognak neki.


50f

2023. júl. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
Majoros Pál Tippek tanácsok trükkök.
2023. júl. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Lesznek majd szemináriumok,de elvárják,hogy már most a nyáron keressünk hozzá szakirodalmakat,gondolkozzunk a kutatáson stb.Témavázlatot is kellett már leadni,de ahhoz sem adtak semmilyen segítséget.

Minden olyan szaktársam hasonlóan elveszett,akinek ez lesz az első szakdolgozata.

2023. júl. 4. 16:14
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha társadalomtudományi kutatás: Earl Babbie: A társadalomtudományi kutatás módszertana
2023. júl. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tanultatok kutatásmódszertant?

Ezt most nem szemrehányóan írom, legalábbis nem neked címezve, de én már több szakra is jártam, és még a "büfészakomon" is volt kötelező kut.módszertan kurzus, ahol ezeket az alapdolgokat azért átvettük.

Egyébként melyik résznél akadtál el? Ha megvan a témád, olvass el azzal kapcsolatosan jó nagy mennyiségű szakirodalmat (online rengeteg tudományos írás megtalálható, még köynvtárba se kell menned), aztán egy idő után csak kialakul az elképzelésed, hogy melyik része érdekel, mit szeretnél kutatni stb. Írtad is, hogy még csak vázlatot kell leadni, illetve gondolkodni a kutatáson, tehát még nem kell megváltani a világot, de azért legyen valami fogalmad a témáról és az eddig megjelent szakirodalomról/kutatásokról, onnan meg már adja magát, hogy mi az, amit még lehet kutatni.

2023. júl. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is az Unmberto Eco könyvet ajánlották. Nem vagyok tőle elájulva, de legalább a kutatási módszereket bemutatja.
2023. júl. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én fizikán végeztem, és mi se tanultunk kutatásmódszertant
2023. júl. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!